Medulienka

Proč se vlastně říká a co přesně znamená věta -pro srandu králíkům-? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Sranda je dnes asi nejpoužívanějším synonymem pro zábavu a legraci, jistě používanějším než abych tak řekl slušnější slova švanda či psina. Jazykově souvisí s vulgárním slovesem označujícím kálení, ale mnozí jeho vulgární přídech už dnes ani necítí.

Pro srandu králíkům – např. nějaké rozhodnutí nepřineslo žádný efekt, rada nikomu nepomohla, neprospěla, byla tedy k ničemu..

Proč se vybral králík, těžko říct – ten legraci nepotřebuje stejně jako radu …

Další odpovědi
beer

Poněvadž dělat srandu králíkům nemá naprosto žádný efekt (nevědí co je sranda v našem pojetí), čímž ani smysl.
Proto se ne nesmyslnou, hloupou, nepravdivou informaci, atd. reaguje „to snad říkáš pro srandu králíkům“ )) V podstatě to znamená „kecáš hlouposti (atd.), nevěřím ti“.
Doplňuji:
Oprava: ..na nesmyslnou..

annas

První odstavec – definici srandy jsem čerpala z netu ze stránky ČRo.