Elmentrůdy

co musím udělat když chci být filmovou herečkou?

ahoj, prosimvás poradili by jste mi co mám dělat když chci být filmovou herečkou? děkuji :)
Doplňuji:
omlouvám se za chyby v otázce :)

Nejlepší odpověď
led

Jen do toho! Jdi na konkurz.
Jen v málo případech (spočítám na jedné ruce) se běžný člověk pro postavu vybírá mimo konkurzu. Dokonce i herci, pokud to opravdu nejsou hvězdy, se toho musí zúčastnit. Není třeba se bát jít na konkurz, pokud víš pracovat s hlasem, mimikou, nejsi dřevo a máš chuť se v krátkém čase hodně učit, tak jdi.
Jaká postava:
Pokud herec nemá hrát postavu, která má mluvit nespisovně s nesprávnou dikcí, musí ovládat spisovnou řeč, ve které chce hrát.
Pokud nahlas přečtu celou otázku, tak, jak je napsána, vychází mi z toho hlas (prosím, bez urážky) monotónní, neharmonizujúci, bezbarvě ležérní. Moje představa dle textu:
teenagerka – prvňačka gymnázia, sama noha, sama ruka, žvýkačka v ústech, vytahané triko, natrhnuté rifle, sedící s partou na zábradlí před školou … taková, jaké jsme byli i my v jejím věku …

Další odpovědi
Drap

,
Najít si filmového režiséra, který tě obsadí. Další možností je režiséra si najmout a zafinancovat svůj vlastní film. Pokud tvá prvotina bude úspěšná a proslaví tě, tak se budou nabídky jen hrnout.

marci1

Herectví je vášeň, z které buď rychle vyrosteš, nebo jí věnuješ celý život. Ze začátku zkus navštěvovat nějaký divadelní kroužek, zúčastni se recitačních soutěží. Podrobněji :
http://www.my­divky.cz/clanek/he­recka-skola/

anonym

Nejdřív se nauč česky. Herečky musí umět dobře a správně mluvit, artikulovat a také zpívat. Potom musíš vystudovat nějakou střední a potom vysokou školu. Hereček amatérek je jako šafránu.

anonym

… a něco s nohama.