zvonisek

Jak být herečkou bez vzdělání?

Chtěla jsem jít na filmovou akademii, snad budu mít štěstí. Studuji filmovou vysokou školu.

Nejlepší odpověď
Kelt

Opět pesimismus, přečti si životopisy některých herců, jak začínali, kde pracovali a kde jsou dneska. Pořád jsou nějaké konkurzy, můžeš to zkusit tam, někdo shání lidi do komparsu. To je první krok. A tím je třeba začít.

Další odpovědi
ivzez

Pokud vím, studuje se herectví na divadelní,
nikoliv na filmové akademii, případně na konzervatoři.

„Brečet nad rozlitým mlékem“ nemá smysl.
Spíše bych se zamyslela, co udělat pro úspěch při dalším pokusu.

elkon

TALENT, štěstí. Filová akademie = vysoká škola (FAMU). Podle tvého vyjadřování zde na poradně, soudím, že plácáš hlouposti a žádnou školu neděláš, protože na to nemáš.

led

Tie časy, keď hercovi stačil talent, už dávno odišli do minulosti. Dnes je požiadavka mať vysokoškolské vzdelanie (inak sa nezmesti do „platovej škatulky“ na ministerstve). Ale nie je pravda, že herec/herečka bez vzdelanie nemôže byť hercom/herečkou. Môže a veľakrát je lepším hercom, než ten vysokoštudovaný herec. Ale prax a schopnosť hrať nestačí. Veľa informácií dávaju „starí hereckí praktici“, ktorí učia na hereckých školách. Dnes sa už chvalabohu nemusíte šprtať marxleninizmus na výške.
Štúdium na katedre filmovej tvorby nie je na zahodenie ani pre neskoršieho herca. Takýto absolvent potom nemusí čakať na pokyny režiséra a kameramana, ale dokáže si sám nájsť miesto pred vševidúcim okom, navrhnúť scénu, nastaviť svetlá a zvuk. Jednoducho bude z neho všeumelec.
Do školy na „herectvo“ môžte ísť aj neskôr ako ďalšiu školu. Aj dnes je veľa hercov, ktorí prišli na dosky, čo znamenajú svet z úplne inej profesie, napríklad majster závodnej vlečky, učiteľ a podobne…

Mc Merkurion

… kdo má talent, školu nepotřebuje, dneska už není třeba ani herců či divadel …
… proč taky, parlament se senátem je hravě zaskočí …

led

Mc Merkurion, ale človek nechce len tragédie a tragické frašky. Chce aj skutočné umenie.