Týna 77

Co hrozí dotyčnému v popsaném případě při jízdě na silnici?

Před nedávnem měl přítel takový incident na silnici, předjel v přehledném úseku auto které se vleklo, následně ho druhý řidič začal stíhat až ho v další zatáčce vytlačil ze silnice v 80km/h.rychlosti. Když přítel vyjel zpět na silnici, na rovině toto auto předjel a následně zastavil, podotýkám že nešlo o vybrzdeni, když vystoupil on i druhý řidič, začali se hádat, došlo na nějaké strkání do ramene a křik, následně přítel odjel. Teď mu přišlo že má podat vysvětlení, tak tam šel a dozvěděl se že je na něj podáno trestní oznámení, že dotyčnému řidiči dal na budku a rozbil mu zubní náhradu a prokopl mu dveře tak že mu poškodil interiér dveří, což je samozřejmě lež, v autě byl jenom řidič, tedy nejspíš, zadní skla byla zatmavena. Přítel opravdu max křičí, není to agresivní člověk, ale policista který to sepisoval mu řekl že nevěří že kvůli tomu by někdo podal trestní oznámení. Podotýkám že údajný poškozený je rom, což je tady u nás asi 70% obyvatel. Trochu se bojím aby nezafungoval rasismus na ruby a přítel nebyl odsouzen za něco co neudělal. Podle všeho tam byli jen oni dva. Na policii mu řekli že výpověď postoupí státnímu zástupci a ten rozhodne co dál, vůbec netušíme co mu hrozí.
A ano věřím mu, žijeme spolu 25 let, tak si troufám říct že když nikdy nelhal, nelže ani teď. Hlavně opakuje to samé bez jakýchkoliv odlišnosti

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Co mu hrozí?

Nejlepší odpověď
ivzez

Tak hlavně že víte, co a jak se tam odehrálo, když tam byli jen oni dva.

Oceňuji, že svému partnerovi věříte, ale na prokazování je tu policie.
Pokud mu neprokáže, nehrozí mu podle mne nic.
(Pokud nic neudělal, nemůže mu policie nic prokázat.)

Tedy skoro nic.
Možná si ho najde pár členů té 70procentní komunity.

Další odpovědi
Kepler

Podle mého názoru mu nehrozí nic, pokud neexistuje nějaký důkaz – třeba kamerový záznam. Takhle by to bylo tvrzení proti tvrzení a pokud by to bylo řešeno u soudu jako trestný čin, žalobce zaplatí soudní výlohy. Pokud jen jako přestupek řešený u komise, pak bez následků.

Pepa25

Záleží, co má ten údajně poškozený v ruce za důkazy, hlavně jestli má svědky a nějakou lékařskou zprávu směřující k ublížení na zdraví. Trestný čin by to byl pouze, pokud by byl výsledek několikadenní pracovní neschopnost, jinak je to přestupek. U náhrad škody musí poškozený prokázat vznik škody a přičinnou souvislost mezi protiprávním činem a škodou – prostě že škoda je následek jeho činu („tady ta díra je otisk jeho boty“).

Kryšpín

Podle všeho, tam byli jen oni dva zadní skla byla zatmavena a tam mohl být svědek, který trestní oznámení potvrdí.

Herjulfson

Z praxe… Vůbec není důležité co se tam vlastně stalo. Mnohem důležitější je legenda, která bude odpovídat důkazům a které ti správní lidé uvěří. Bohužel to je realita. V každém případě je obecně přiznání polhčující okolnost, ale jistý trest. K té sedmdesáti procentní komunitě – ta zpravidla není schopna žádného většího spiknutí. Nakonec policii řeknou pravdu.

Mc Merkurion

… asi to nejhorší, to víš, na černou se nešahá …