Asdasda

Přítel mi půjčil kradené auto. Kolik let mu hrozí? Hrozí vězení i mně?

Zdravím. Mám přítele. Je to moc hodný muž, má mě velmi rád, pilně mi pomáhá, jednou mi osm hodin v kuse maloval byt, máme se opravdu rádi. Před měsícem mi na měsíc půjčil auto. Mám řidičský průkaz a auto je docela luxusní. Myslela jsem si, že ho má půjčené nebo tak něco, ale dnes mi řekl strašlivou pravdu. Když mi to dozvěděla, tak jsem naprosto zkoprněla. Řekl mi, že jeho kamarád to auto ukradl a on (můj přítel) ho pozítří odveze výhodně prodat na Ukrajinu. Řekl mi, že ukrajinské automobilky neověřují původ aut a mnoho lidí si vydělává velké peníze tím, že prodávají kradená auta ukrajinským automobilkám. Jsem z toho naprosto vyděšená, strašně se bojím, že na to přijdou, že místo každodenního líbání budu moci za ním jet dvakrát za rok do vězení někde u Kyjeva. Nikdy bych to do něj neřekla, že dělá něco takového. Jaká je pravděpodobnost, že se na to přijde? Jak Ukrajinci trestají pašování kradených aut.
A co když skončím v lochu i já? Mohu tam jít za neoznámení trestného činu? Mohu tam jít za užívání kradeného vozu, i když jsem o tom nevěděla? A pokud jo, tak kolik let mi hrozí?
Nijdy bych něco takového netušila.

Nejlepší odpověď
Ušel ventil

Fakt je to přítel ?
Mám dojem že si z tebe udělal volavku – jen zjištoval jestli na kradeném voze není GPS lokátor a kdyby byl ,tak asi chytli v autě tebe , a on by se k tomu vozu vůbec nehlásil a nechal to na tobě , to bude protřelý kriminálník

Další odpovědi
ivzez

Já mám o přátelích jinou představu.

Stejně jako já jim, by ani oni mně podobný problém neudělali.
(I moc hodného muže si představuji jinak.)

Trestní sazbu neznám, ale „zadarmo“ to nebude.

___

Ale abych pravdu řekla, přijde mi to jako „fake“.

(1)
Nikdo rozumný by nejezdil měsíc autem, o jehož původu by nic nevěděl.

(2)
Automobilky obvykle auta vyrábějí.
Neřekla bych, že by je vykupovaly od zlodějů.

(3)
Nový nick → jeden bod za přihlášení a druhý za jednu otázku…

Edison

„Neoprávněné užívání cizí věci“. Dále nezapomenout na „neoznámení tr. činu“. Původ aut asi neověřují žádné automobilky na světě. Automobilky je docela dobře znají, když je vyrábějí. Jestli jsi o tom nevěděla… to by bylo asi na obhájci.

Móóóc hodnej… Zloděj, pašerák, pro UA mafii… z baby si dělá volavku… teda… ani tím bych si nebyl tak úplně jistej… Ale myslím, že přítelíček bude vědět, kolik za to dostanete oba dva… Ten se přeci už musí vyznat… s takovou praxí…

Kryšpín

Kvalitní přítel a ještě lepší dáma, vězení na Ukrajině je malinko zajímavější, než v humanitním Česku

da ny

Těžko to bude ojedinělý čin onoho pána.
Zřejmě je protřelý krininálník nebo tímto zahajuje svou kriminálnickou budoucnost a vy s ním.
Ruce preyč od něj, pokud „unese“ rozchod a nedopustí se dalších kriminálních činů na Vás.

terry

Je to moc hodný muž … jen to je tak trochu kriminálník.
To máš teda vyhlídky na dobrou budoucnost.
Že se denně líbáte a že ti maloval byt z něj nedělá dobrýho a slušnýho člověka.
A jako životního partnera a potencionálního otce svých dětí, který by jim měl jít příkladem a vštípit jim nějaké morální základy si představuješ koho?

cukrar

Pak že láska není slepá a blbá.

Renikled

To není nic moc, když vám někdo půjčí kradené auto. Já jsem tom přemýšlel už několikrát, že bych chtěl své auto zabezpečit. Jakým způsobem je to dle vašich zkušeností nejlepší?

Petrovskalui

Zabezpečení auta je velmi důležité, a to zvlášť pokud nemáte garážové stání a auto hodně stává pravidelně ve stejné ulici. Vím o tom sama své, protože jsem zažila případ, kdy dva baráky od nás zmizel mercedes. Auto v podstatě ve stejné ceně jako máme doma my. Proto jsem hned apelovala na manžela, aby se auto co nejdříve zabezpečilo. Vybrala jsem s ním zabezpečení přes Sherlog. V autě máme jejich aktivní rádiovou jednotku, která nám auto střeží 24/7. V případě odcizení ihned vyráží auto hledat a to i ve spolupráci s policií. Dávají dokonce záruku v tom, že když auto nedohledají, tak vrátí všechny peníze.