Luccy23

Jaký trest hrozí v níže uvedeném případě?

Dobrý den, já s přítelem jsme jeli do Německa,2 známí tam chtěli odvézt. Když jsme byli v obchodě, 1 tam kradl,chytli ho a sebrali nás všechny. Ti dva a můj přítel jsou na vazbě. Mě pustili abych se starala o děti,přítel byl v čr 3× trestaný a má tady v ČR ještě 2 roky podmínku, to vše za to, že porušil zákaz řízení a jednou se porval. Je v Německu ve vazbě. Chci se zeptat, jestli někdo neví, co mu za to hrozí i přesto, že nic neudělal, nás všechny 4 berou jako organizovanou loupež, je nějaká šance, že přítele pustí na podmínku? Má v péči soudně 3letou dceru, kterou má s bývalou přítelkyní, momentálně se o ní starám já. Doufám, že to dobře dopadne a moc prosím jestli někdo se s tim někdy setkal, aby mi odpověděl, dekuji. (Zaplatila jsem přítelovi právníka)

Nejlepší odpověď
ten který je

Doufám, že si ti kriminálníci vězení odsedí v Německu a ne tady. Zde jsou potřeba finance pro seniory, kteří celý život pracovali, a pro nemocné děti.

Další odpovědi
klumprt

Přijde na to, jestli se to bere jako obyčejná krádež § 242 nebo krádež v bandě § 244.
To by bylo buď do pěti nebo do deseti let.

A zdá se mi, že tu historku trochu lakujete narůžovo.

Odkaz na německý trestní zákoník zde: https://www.beck-online.cz/bo/do­cument-view.seam?docu­mentId=nnptem­brgrpxe4by&to­cid=nnptembrgrpxe4by

(opravil jsem dodatečně pojem loupež na krádež, je to rozdíl tady i tam)

ivzez

Souhlasím s Edisonem: Dokud není jasné, co mu
policie prokáže, nedá se říct, co přesně mu hrozí.

Ale tipuji, že už „podmínku úspěšně proměnil“
(že z toto s další podmínkou nevyvázne).

Chcete-li, aby to dobře dopadlo, zamyslete se nad tím, koho
jste schopna nazývat přítelem a za koho jste ochotna vyhodit
peníze, které byste měla použít pro dítě/děti.

nyjono

Ha ha ha. Tak on pouze porušil zákaz řízení a jednou se porval a za to byl v ČR 3× trestaný? A když jsi tedy zaplatila právníka, co ti teda řekl, že mu hrozí za trest?
Není lepší se ptát toho právníka, který ví, vo co go, než tady?

To je tedy povedený přítel…

Edison

Co mu hrozí nevíme, neb nevíme, co mu místní policie prokáže. Osobně bych to moc světle neviděl, jestli půjdou do organizované skupiny.

Kryšpín

Luccy, při německé důslednosti a obrázků co tam někteří čecháčkové provádějí, včetně propojení EU pro lapání těchto ptáčků to budou jenom 2 roky a trochu zákazu při cestách do Německa

Mc Merkurion

… tady se lidi ptaj, ne že tu vyprávěj pohádky … jestli je minulost (https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chci-moc-podekovat-za-odpovedi-viz-nize-co-se-tyce-pritele-tak-za-prve-nic-jsem-ruzove-nenapsala-nic-sem?_fid=ta16 ) to, že je stále v podmínce, tak teda nevim … jestli nic neukrad, tak ho pustěj, ale dneska maj v obchodech všude kamery, takže je 100% nevinej že ???

Edison

Jóóó… děvče… 4 tresty tady… promiň, ale to zavání nepoučitelností. Jeho i Tvojí… A teď ještě tohle… buď si jista, že si to místní poldi snadno zjistěj. Jde v zásadě o běžnou kriminalitu, tak ho možná vydaj k potrestání u nás, nebo ho i odsouděj a výkon svěřej k nám (je to pro ně výhodnější)… Ale jak jsem psal: Jde o to, co se jim povede příteli prokázat a to posoudí soud. Je vcelku fuk, jestli náš, nebo jejich.

A pro Tebe… snad se zaměřit na zcela jiný druh lidí kolem sebe, jak píší ostatní…

elkon

Je potřeba vybírat s kým se stýkat. Pak k takové situaci nedojde.