Bzbz

Jaký trest hrozí mému synovi? Již po druhé během 2 let za volantem nadýchal. Poprvé 1,62 a teď 1,42.

můj syn byl v dubnu 2011 odsouzen na 18 měsíců s podmínkou na 9 měsíců, na 16 měsíců mu byl odňat ŘP – to vše za alkohol za volantem. V listopadu 2012 mu byl opět naměřen alkohol v dechu za volantem –1,42 promile. . Jaký trest mu hrozí nyní?

Nejlepší odpověď
Hlada

§ 274 Ohrožení pod vlivem návykové látky
(1) Kdo vykonává ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodil vlivem návykové látky, zaměstnání nebo jinou činnost, při kterých by mohl ohrozit život nebo zdraví lidí nebo způsobit značnou škodu na majetku, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti.
(2) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán,

  1. způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 havárii, dopravní nebo jinou nehodu, jinému ublížení na zdraví nebo větší škodu na cizím majetku nebo jiný závažný následek,
  2. spáchá-li takový čin při výkonu zaměstnání nebo jiné činnosti, při kterých je vliv návykové látky zvlášť nebezpečný, zejména řídí-li hromadný dopravní prostředek, nebo
  3. byl-li za takový čin v posledních dvou letech odsouzen nebo z výkonu trestu odnětí svobody uloženého za takový čin propuštěn.

Zdroj: Trestní zákoník

Další odpovědi
www

Naprosto přesně a fundovaně se dozvíš všechno ve zdroji, tady ne:

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=pr%C3­%A1vn%C3%AD+po­radna+online&cli­ent=ms-opera-mini&channel=new&re­dir_esc=&hl=cs&

odpomass

Doufám, že dostatečně vysoký. Nevím, jestli je chyba ve výchově, ale takovýto lidé opravdu nepatří za volant, to musíte uznat sama a pokud se z toho nepoučil jednou, tak by si měl nějaký čas posedět, nic míň…

briketka10

kvůli takovejm ožralům už nemám dvě kamarádky
a jednoho kamaráda a jak já ho milovala..

terry

Co čekáš, že se tu dozvíš?
To, co mu hrozí můžeš vyhledat na internetu.
A hrozí mu, když se neponaučil, že nemusí jen nadýchat. Zbytek si domysli. Na netu a ve zprávách je podobných důsledků málo?
Sebrala bych mu řidičák na 5 let a pípák na nohu, aby nemohl řídit bez oprávění.

cukrar

Bzbz, od soudu vězení, a trest od Vás, to netuším co s ním uděláte..