Lucík 2

Co hrozí za maření úředního rozhodnutí, pokud by došlo k jeho porušení? Viz doplnění.

Manžel dostal za ohrožování mravní výchovy dětí roční vězení s podmínečným odkladem na 3,5 roku. Po tuto dobu nesmí konzumovat alkoholické nápoje, což nedodržel. Zajímalo by mě, co mu hrozí za maření úředního rozhodnutí.

Maření úředního rozhodnutí, co hrozí

Nejlepší odpověď
Edison

UTFG:

Trestní zákoník
40/2009 Sb.

§ 337Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání
(1) Kdo maří nebo podstatně ztěžuje výkon rozhodnutí soudu nebo jiného orgánu veřejné moci tím, že

  1. vykonává činnost, která mu byla takovým rozhodnutím zakázána nebo pro kterou mu bylo odňato příslušné oprávnění podle jiného právního předpisu nebo pro kterou takové oprávnění pozbyl,

bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

Plus to předchozí.

Zdroj: http://zakony­.centrum.cz/tres­tni-zakonik/cast-2-hlava-10-dil-4-paragraf-337

Další odpovědi
Hlada

Soud může rozhodnout o tom, že odsouzený trest vykoná a zároveň rozhodne o způsobu výkonu trestu podle skupin.
V tomto případě by asi bylo rozumnější zajistit si dobrovolně ústavní psychiatrickou léčbu, která by mohla být účinnější, než vězení.

ivzez

Souhlasím s Edisonem → až dva roky + ten předchozí rok.

K léčbě → té se měl manžel podrobit hned.