Kepler

Co máte konkrétně proti alkoholu?

Jak řekl náš valašský král Bolek I.: „To je dneska samá droga, samá chemie, člověk je rád, když se mu podaří vychovat normálního alkoholika!“ Pořád se píše jak je alkohol špatný, ale když někde vypukne epidemie, co za to může? VODA! Udělá alkohol víc škody, nebo užitku?

Nejlepší odpověď
annas

Řekla bych, že časté či pravidelné pití (především na ex) způsobuje mnohým exitus. Třeba ztvrdlá játra … znám konkrétní případy …

Stejně jako u střídmostí v jídle platí – všeho s mírou.

Další odpovědi
quentos

Já nic, já piju s MÍROU… ale když nepřijde, jeho problém ;{)>

Drap

Nemám proti alkoholu vůbec nic. Nevadí mi. Sám ho nekonzumuji už řadu let. Nejsem bývalý alkoholik. Přišel jsem k tomu, nějak přirozenou cestou postupem času. K ničemu ho nepotřebuji a neschází mi. Používám ho téměř výhradně když potřebuji něco odmastit, nebo vydezinfikovat. Nikomu ho nikdy nerozmlouvám a beru to tak, že kdo má chuť a potřebu, ať si klidně dá. Ovšem všeho by mělo být s mírou. Zním několik jedinců, na kterých alkohol napáchal nenapravitelné ško­dy.

Jiří Bohumil

Nic. Je to sice „klišé“, ale „alkohol podávaný v malých dávkách, neškodí v jakémkoliv množství“.
A 2 dcl vínka každý den je, i podle lékařů, zdraví prospěšný „výživový doplněk.“
Ale dnes, na Silvestra, to bude možná trochu víc.
Tak na zdraví a do Nového roku 2018 všem hodně zdraví a štěstí!:-)))

jáára

„když někde vypukne epidemie, co za to může? VODA!“

To je krásný. Ale voda je i v rumu.

hanny 2

Proti alkoholu nemám vůbec nic, ba naopak.Jeho pravidelná konzumace v rozumném množství dokonce tělu prospívá.
Viz video s Mudr.Šamánkem

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=w9X5WYLWNcY

ivzez

Nic.
Výhrady mám jenom vůči opilcům.
(–:

marci1

„Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích“. 🙂

Kepler

kapitáne, ovšem že ne. Vycházím s ním velmi dobře!

Kepler

Bohumile: tak dneska ztrestej 2 litry vína a budeš 10× zdravější! Dneska můžeš 🙂

Jiří Bohumil

Tak to už by mně „položilo“. „Dal“ jsem 1/2 l šampusu a bylo to tak akorát. A, bohužel, mýmu zdraví, v mým věku, už ani to pití čehokoliv nepomůže. Ale občas a pro chuť to střídám, vínko/pivo.

Kepler

hanny: pan profesor Šamánek je moudrý muž! Měl bych být na tom výýýýborně. Už jako student jsem si v naší hospodě nechal zapsat do indexu zkoušku z alkoholismu. Hospodského hodnocení bylo: chlastá málo, ale pravidelně!

hanny 2

Kepler: Jj,taky se řídím jeho radami,řekla bych tak 20let.Ale to jsem ho ještě neznala a o jeho doporučeních jsem nevěděla!