Avatar uživatele
Kepler

Co máte konkrétně proti alkoholu?

Jak řekl náš valašský král Bolek I.: „To je dneska samá droga, samá chemie, člověk je rád, když se mu podaří vychovat normálního alkoholika!“ Pořád se píše jak je alkohol špatný, ale když někde vypukne epidemie, co za to může? VODA! Udělá alkohol víc škody, nebo užitku?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, hanny 2, orestez, Tw!st před 2308 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Řekla bych, že časté či pravidelné pití (především na ex) způsobuje mnohým exitus. Třeba ztvrdlá játra … znám konkrétní případy …

Stejně jako u střídmostí v jídle platí – všeho s mírou.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Já nic, já piju s MÍROU… ale když nepřijde, jeho problém ;{)>

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nemám proti alkoholu vůbec nic. Nevadí mi. Sám ho nekonzumuji už řadu let. Nejsem bývalý alkoholik. Přišel jsem k tomu, nějak přirozenou cestou postupem času. K ničemu ho nepotřebuji a neschází mi. Používám ho téměř výhradně když potřebuji něco odmastit, nebo vydezinfikovat. Nikomu ho nikdy nerozmlouvám a beru to tak, že kdo má chuť a potřebu, ať si klidně dá. Ovšem všeho by mělo být s mírou. Zním několik jedinců, na kterých alkohol napáchal nenapravitelné ško­dy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Nic. Je to sice „klišé“, ale „alkohol podávaný v malých dávkách, neškodí v jakémkoliv množství“.
A 2 dcl vínka každý den je, i podle lékařů, zdraví prospěšný „výživový doplněk.“
Ale dnes, na Silvestra, to bude možná trochu víc.
Tak na zdraví a do Nového roku 2018 všem hodně zdraví a štěstí!:-)))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

„když někde vypukne epidemie, co za to může? VODA!“

To je krásný. Ale voda je i v rumu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Proti alkoholu nemám vůbec nic, ba naopak.Jeho pravidelná konzumace v rozumném množství dokonce tělu prospívá.
Viz video s Mudr.Šamánkem

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=w9X5WYLWNcY

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Nic.
Výhrady mám jenom vůči opilcům.
(–:

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

„Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích“. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

kapitáne, ovšem že ne. Vycházím s ním velmi dobře!

před 2307 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Bohumile: tak dneska ztrestej 2 litry vína a budeš 10× zdravější! Dneska můžeš 🙂

před 2308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Tak to už by mně „položilo“. „Dal“ jsem 1/2 l šampusu a bylo to tak akorát. A, bohužel, mýmu zdraví, v mým věku, už ani to pití čehokoliv nepomůže. Ale občas a pro chuť to střídám, vínko/pivo.

před 2306 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

hanny: pan profesor Šamánek je moudrý muž! Měl bych být na tom výýýýborně. Už jako student jsem si v naší hospodě nechal zapsat do indexu zkoušku z alkoholismu. Hospodského hodnocení bylo: chlastá málo, ale pravidelně!

před 2308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanny 2

Kepler: Jj,taky se řídím jeho radami,řekla bych tak 20let.Ale to jsem ho ještě neznala a o jeho doporučeních jsem nevěděla!

před 2308 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek