Očkování proti tetanu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat – pravděpodobně jsem prošvihla očkování proti tetanu (paní doktorka mě chtěla přeočkovat, když byl synovi rok a teď už je mu osm – zapomněla jsem na to). Jak mám v tomhle případě postupovat ? A platí si tohle očkování pacienti sami ? Děkuji za odpoveď.
Petra

Nejlepší odpověď
kropitko

Nevím jak je to s placením,ale vím,že pokud překročíte lhůtu,tak dostanete tři dávky během osmi měsíců.

Našla jsem info na netu:Očkování proti tetanu – celoročně vakcína v ordinaci, trvale k dispozici, plně hrazeno zdravotními pojišťovnami. Přeočkování nutné po 10 letech. Do 15 let od posledního očkování stačí jedna dávka. V intervalu delším než 15 let přeočkování 3 dávkami (první dávka za –10 týdnů, druhá dávka za 6–10 měsíců třetí dávka).

zdroj:http://www.dum­lekaru.cz/Stran­ky/informace-pro-pacienty.aspx

Další odpovědi
panenka

Očkování proti tetanu by vám měla hradit vaše zdravotní pojištovna já jsem u dětí taky nic neplatila.