cliwe

Co mám dělat, když jsem propuštěna z práce pro nadbytečnost?

Nejlepší odpověď
anonym

Nejste v těchto dnech sama.Já a 60 dalších lidí z firmy, kde jsem pracoval , máme taky výpověď pro nadbytečnost do konce roku 2012.Čili od 1.1.2013 už jsme nezaměstnaní.Pokud jste mladá, máte alespoň naději sehnat jinou práci.Kdežto z naší firmy propustili nejvíce lidí mezi 50–60 lety (mě je 59).Takže kde MY budeme hledat práci, když nikde tuto kategorii lidí už nechtějí.A v našem trutnovském regionu ke konci roku přichází o práci 500 lidí.
pro badisko
A nevíte náhodou jakou práci (rekvalifikaci) sehnat.Byl jsem již několikrát nezaměstnaný a vždycky jsem dělal rekvalifikaci, takže nyní mám TŘI rekvalifikace a čtvrté vyučené řemeslo.A NIKDE O MÉ REKVALIFIKACE NENÍ ZÁJEM.I v této firmě jsem nakonec dělal jen dělníka,který šroubuje matičky, letuje a přivařuje kusy ke druhým.ŽÁDNÉ ZAHRANIČNÍ FIRMY NEMAJÍ ZÁJEM o kvalifikované dělníky, pouze jen o cvičené opice, které jim budou dělat za minimální mzdy.V trutnovském okrese vymizely české firmy (vše bylo zlikvidováno zahraničními firmami), takže tady nevyrábíme české zboží.I v mé firmě jsme lepili na výrobky značku SIEMENS.
A jelikož se propouší, tak lidi nemají peníze na to, aby utráceli v jiných odvětvích (službách, restauracích atd.).Takže Vaše odpověď je hodná lidí typu ODS, protože tito lidé mají stejné řeči a jsou odtrženi od reality života.

Další odpovědi
badisko

zbalte odstupne a jdete dal …svet prece neni jen o jedne praci a je tok velkej …a prace pro ty co opravdu chcou pracovat je dost …a kdo nechce pracovat nebude …ovsem nekdy byva problem se uplatnit v oboru ..ale porad se ucime ne?..
Doplňuji:
lahny .....ŽÁDNÉ ZAHRANIČNÍ FIRMY NEMAJÍ ZÁJEM …ja jsem v zahranici tak nevim …ale mate sakra pravdu ze ve vasem veku se prace schani tezko…myslel jsem to u mladych lidi znam lidi ..kteri chcou pracovat ale praci ..nemaj z duvodu ze ja jako..jsem vysokoskolak nebudu prece delat ve fabrice podradnou praci …pak jsou tady lide co tu praci vezmou ..prace je prece prace..tak co …pak tady jsou falakaci ..ten zadna prace nevoni ..a socka je uzivi…pak tady jsou lide kteri delaji v oboru …a pak tady jsou lide kteri si tu rekvalifikaci proste museli udelat napr ..rybarska skola v Treboni atd …tak s touto skolou a oborem je clovek dost nepouzitelny a tak rekvalifikace a nasledne hledani toho pracovniho mista a nutno dodat ze se obcas i chyti ..a takto bych mohl pokracovat a do aleluja…

briketka10

určitě něco seženeš nezoufej, sice nevím kolik ti je
roků, ale mladší lidé např.ve městech to mají lepší :)

taky se mi to stalo, rušila se dvě místa, ale odstupné tří platů bylo výhoda :)
na noťas a garáž..to bylo a ještě něco zbylo,pak registrace na ÚP, hledání práce s ČID nic jednoduchého.­.příspěvky na bydlení, ale sehnala jsem v chráněné dílně..teď jsem zase bez práce a nezoufám, nebyla práce a všechny nás propustili..hledám znovu, blíží se padesátka a i na tu uklízečku se vypisují konkurzy :O
jo až tam jsme dospěli..

venkovan

Mnozí píší – hledat novou práci. otázka je v kterém regionu žiješ – někdy sehnat práci je zoufalé. A také jakou máš odbornost a kvalifikaci.
Ten čas bez práce maximálně využít na rozšiřování kvalifikace, vzít každou příležitost – i třeba nějakou ne zrovna příjemnou brigádu, udržovat zvyky které máš spojené s prací (ranní vstávání, dodržovat nějaký pracovní režim doma apod.), abysi si neodvykla a nezlenošila. To není nic neobvyklého, že některý člověk si zvykne na nechození do práce, že potom más kutečně problém někam nastoupit.
No a hlavně zachovat si klid.
A mladí lidi do 26 let mohou varazit do zahraničí jako dobrovolníci.
Doplňuji:
Pro badisko – jsou regiony, kde o práci člověk nezavadí. Lidi jsou podfinancovaní – nemají šanci se přestěhovat za jinou prací. Navíc nejsme ani cikáni ani američani abychom celý život jezdili sem a tam. Mnoho lidí mají silné kořeny k místu.
Ne každý může do zahraničí – zejména starší ročníky mají problémy, rodiny apod. Mnoho normálních lidí nemá ani našetřeno (neměli šanci našetřit) aby mohly do předčasného důchodu.
Je to v rovině sytý hladovému nevěří.

zzzzz

I člověk s vysokoškolským vzděláním má problém najít si práci. Je hrozná doba, bude se vám těžko hledat, ale nic jiného vám nezbude. Pro začátek berte odstupné, pak podle toho za kolik měsíců ho dostanete, žádejte o podporu. Až vyčerpáte i podporu, vezměte si jakoukoliv rekvalifikaci, je pravda, že to osvědčení vám bude na nic, ale po dobu rekvalifikace budete mít nárok na podporu při rekvalifikaci. Celkem těmito nízkými příjmy (podpora v nezaměstnanosti 5 měsíců do 50let a podpora při rekvalifikace cca 6 měsíců)pokryjete přibližně rok. Nejsou to nijak vysoké příjmy, ale lepší než nic. Tou rekvalifikací získáte více času, na to, si práci najít. Člověk, který roky poctivě pracuje a pak příjde o práci, má problém dostat sociální dávky, kontrolovali by, jaký máte majetek, zda nemáte uzavřené třeba stavební spoření atd. Lepší je brát jakoukoliv podporu od pracáku, to vaše majetky nikdo nezkoumá. Přeji Vám hodně štěstí při hledání práce, budete ho potřebovat

huxa

Najít si jinou?
Doplňuji:
abych neodpověděl na otázku otázkou-máte výhodu, že jste nebyla propuštěna kvůli neschopnosti, takže váš zaměstnavatel vás někde i může doporučit (snad). Průměrný čech vystřídá za život 3 naprosto různé práce (třeba ředitel a učitel se nepočítá), takže neni proč zoufat.

pizlicka

vybrecet se,vzchopit se,a hledat dál s vetou v hlave-tohle se děje většině lidí.