Rokio

Pokud někdo pracuje na dobu určitou, může dostat okamžitou výpověď, tzv. výpověď na minutu, pokud odejde sám?

Myslím tím, že zaměstnanec, který má sjednán pracovní poměr na dobu určitou, dá zaměstnavateli důvod, aby byl okamžitě zrušen pracovní poměr, může prostě šéfovi říct, že končí před tím, než ho ihned propustí?

Důvodem tohoto fíglu je vyhnutí se různým postihům.

Nejlepší odpověď
ivzez

Nikdo nemůže dostat „okamžitou výpověď“
ani „výpověď na minutu“, protože ani jedno neexistuje.

Existuje pouze okamžité zrušení pracovního poměru,
což je jiný způsob ukončení zaměstnání, nejde o výpověď.

Říct může kdo chce co chce, ale platit bude to,
co bude písemně.

Zaměstnanec má k dispozici jenom dva zákonné důvody,
pro které by mohl pracovní poměr okamžitě zrušit.

Zaměstnavatel toho má k dispozici více.

To, co jsi nazval „fíglem“, je jen tvá neznalost zákoníku práce.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Tím že odejde sám před tím, než by dostal jak říkáš hodinovou výpověď ti nepomůže, protože bys ji dostal za porušení, resp. hrubé porušení prac. kázně a to za to, že jsi odešel sám bez důvodu.