Nanami

co je to BJD panenka?

co je to BJD? Jak se to čte? A k čemu to je? To se sbírá nebo… o.O 😁 Děkuju ^_^
Doplňuji:
moc moc děkuju! =) a jak to čtete? já říkám ,,bí džej dý" ale nevím jestli je to správě 😁
A taky: hledám nějakou hezkou bjd panenku ale..žádnou sem bohužel nikde nenašla :/ všechny sou takové divné, mračí se.. a dneska sem prohlédla hádám tak 60 e-shopů ^_^ a nic xD za hezké bjd považuju tyto:
http://nd06.jxs­.cz/083/377/48d39a71cb_9­3852370_o2.jpg
http://nd06.jxs­.cz/447/426/d9c60a­e325_93852368_o2­.jpg
http://nd06.jxs­.cz/179/922/2d5da2a35e_9­3852367_o2.jpg
♣ http://nd06.jxs­.cz/122/349/97672a268d_9­3852363_o2.jpg

nějaká s velkýýma otevřenýma očima a s aspoň lehkým úsměvem =) tak jestli jste někde takové neviděli ^^ a děkuju za odpovědi 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Klub sběratelů panenek

BJD panenky (Ball jointed dolls) jsou panenky, které mají části těla (hlavu, končetiny i trup) spojené kulovitými klouby. Klouby jsou vzájemně propojené pevnou gumou. Tento mechanismus zajišťuje, že panenka zůstává v nastavené pozici a je v ní schopná i stát.
Původní hisotrie kloubových panenek sahá až do doby Řecka a Říma. Moderní historie nachází hlavní zdroj v Japonsku, kde japonští umělci, ovlivněni německým umělcem Bellmererm, navázali na začátku 20. století na bohaté tradice japonských panenek a začali vytvářet kloubové panenky s plně pohyblivým tělem. Tyto panenky byly vytvářeny jako umělecká díla a často byly až 120 cm vysoké.

První moderní BJD panenky pro komerční použití začala v roce 1999 vyrábět společnost Volks. Postupně se k ní přidávaly další společnosti v Japonsku, Korei a Číně. Panenky byly ovlivněny stylem „anime“ a na mnoha v současnosti prodávaných panenkách je tento styl stále vidět. Některé společnosti již ale navhují vlastní vzhled od „normálně“ líbivých až po velmi extravagantní.

Panenky jsou vyráběné z resinu, což je druh platu, strukturou podobný porcelánu, ale méně křehký. Vyrábějí se vždy na zakázku a při objednání je možné si vybrat např. barvu pleti, pohlaví nebo namalování obličeje. Mají vyměnitelné oči, paruku, v některých případech i uši (normální, špičaté) nebo další části těla.
Panenky se nabízejí v různých velikostech, většinou ve třech základních kategoriích

SD – neboli 1/3 (vychází z poměru velikosti panenky k lidskému tělu) – od cca 55 cm do 70 cm
MSD – neboli 1/4 – od cca 38 cm do 50 cm
YSD – neboli 1/6 – kolem 27 cm

Fotografie a další informace najdete v odkazu, když si rozklikne odkazy na horní liště stránky.

http://www.sbe­ratelepanenek­.cz/Zajimavos­ti/Panenky/bjd­.html

Doplňuji:
Panenky nesbírají jen děti, ale i především dospělí zájemci, kteří se mohou stát dokonce členy Klubu od 18. let. Vycházejí z toho, že sbírání panenek není zábava pro malé děti, ale již dávno se přesunulo do oblasti umělecké.

Moje známá sbírá tyto panenky, nedávno uspořádala jejich výstavu v jednom známku.

Další odpovědi
marci1

BJD panenky sbírají sběratelé ve věku cca 12–17 let. Cena se převážně pohybuje mezi 4 – 12 tis.Kč.
Doplňuji:
Obávám se, že žádná nemá ani náznak úsměvu. A je to škoda ! 🙂

klarka635

skus se kouknout na tuto stranku maji tam celkem fajn panenky a oblečení, paruky, boty, oči a ostatní vybavení

http://www.eba­y.com/sch/i.html?_trksi­d=p2053587.m570­.l1311.R1.TR2­.TRC1.A0.Xbjd+gi&_nk­w=bjd+girl&_sa­cat=0&_from=R40