jjnovo

Jakou mají tyto známky cenu?

Dostal jsem je kdysi od dědy a nevím, co s nimi. Tak bych je rád nějak peněžně zhodnotil. http://imageshac­k.us/g/36/dsc­f2678m.jpg/

Nejlepší odpověď
anonym

Jedná se o tzv. FDC a TL (obálky 1. dne a tiskové listy).
Vzhledem k tomu, že jsou až z posledních období (Česká republika),
jejich hodnota se katalogově pohybuje lehce nad nominálem, takže žádná sláva.
Filatelistů ubývá a ti, co ještě zůstávají, mají emise objednávané v tzv.novinkové službě (kde je volitelná buď v čistém nebo raženém provedení).
Jak píše hanulka – nejschůdnější je nejbližší filatelistická burza. Bývají ve všech krajských městech pořádané místními filatelistickými kluby.
Formulace „filaletik“ je nesmyslná a neexistuje.

Další odpovědi
hanulka11

zašla bych na nejbližší burzu a tam je nabídla cena nebude valná – tyto obálky mají cenu v desítkách korun
/manžel je sběratel /
nebo dej inzerát na aukro od 1kč a uvidíš jistě prodáš

anonym

zajdi za filaletikem, najdi si v místě bydliště a okolí filaletickou službu, poptej se známích na sběratele, jestli o někom neví. https://www.go­ogle.cz/search?q=+fi­laletistickou­+&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a#hl=cs&clien­t=firefox-a&hs=V4e&rls=­org.mozilla:cs:of­ficial&sa=X&e­i=K2FMUIrILYuR­swbejYGYCA&ved=0CB4Q­vwUoAA&q=fila­telistickou&spe­ll=1&bav=on.2,or­.r_gc.r_pw.r_qf­.&fp=8c81a4df60ed74ed&bi­w=1159&bih=834