akvidzerp

Co je to barva?

Jsou věci doopravdy barevný,nebo je jen vnímají tak naše oči?

Nejlepší odpověď
hanulka11

věci jsou barevné a naše oči mají schopnost barvy rozlišit
podívej se zde http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bar­va

Další odpovědi
dudu

Barva objektu záleží na jeho fyzikálních vlastnostech a na vnímání pozorovatele. Z hlediska fyzikálního můžeme říci, že povrch má barvu světla, které odráží nebo vyzařuje. V případě odrazu závisí na složení spektra dopadajícího světla a na tom které složky spektra tohoto světla povrch odráží a které pohlcuje a s jakou intenzitou. Stejně tak záleží na úhlu pozorování objektu.
Zdroj: Wikipedie

iceT

V myslivecké latině pojem „barva“ označuje zvířecí krev,i krev honicích psů.Stejně tak „barvení“ vyjadřuje krvácení.
http://forest-nature.iplace­.cz/menu/mysli­vost/myslivec­ka-latina

IK

Pro nás jsou barevné, ale je to jen tím že tak identifikujeme část spektra odraženého světla. Bez světla není ani barva, v jiném světle je barva jiná, například když svítíme na zelený předmět červeným světlem, je černý, protože právě červené světlo pohlcuje zelená barva. Bílé světlo je složené z barev duhy které mají různé vlnové délky, proto je mohou různé povrchy také různě pohlcovat a odrážet. Barva se skládá z té části spektra, kterou povrch odrazil do našeho oka.