Kepler

Co je rychlejší, naolejovaný, či namydlený blesk?

Nejlepší odpověď
Kelt

Tak z hlediska fyziky je to ten první, protože klade menší odpor a má nižší tření. Cyklisté si také mažou kolo olejem nebo vazelínou, ale ne mýdlem.

Další odpovědi
aliendrone

Blesk je můj pomalejší brácha. Pokud bys chtěl nějaký příměr vyjadřující HODNĚ velkou rychlost (včetně té lubrikace), tak „Zmaštěný Kepler zahlédl sukni“!
Kdyby to viděl někdy Arkadij Gajdar, tak bychom byli ochuzeni o bratry „Čuk a Gek“ a míto toho by sesmolil dílko „A tak se rodí uragány“. ;) :D :D

zjentek

Používej sonogel, je to nejvěčí levná rychlovka! (;

EKSOT123

Sice je rychlost nenamydleného blesku o dost nižší než rychlost světla, přesto mezi přirovnáními těžko najít něco rychlejšího. Němci mluví o naolejovaném blesku (wie ein geölter Blitz), ale i mydliny dobře mažou. V práci jsme saponáty používali jako mazivo pro snadnější vybalování okrasných betonových výrobků ze silikonových forem. Samozřejmě k urychlení blesku by se muselo použít něco jiného a jak píše Annas, namydlenej blesk se používá ve spojení s něčím nepodařeným, neúspěšným: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-puvod-fraze-vystrelit-jako-namydleny-blesk-on-se-da-blesk-mydlit

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.