hapiky

Co je pro odlišného člověka těžší: bojovat s celým světem, nebo sám se sebou?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, kdo a čím je odlišný.

Vložila jsem nedávno otázku, která částečně odpovídá na tu vaši.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jde-o-zoufalou-vyzvu-j-lennona-ktera-nikdy-nebyla-a-nebude-vyslysena-svet-se-zblaznil-zastavte-chci-vystoupit

„Svět se zbláznil! Zastavte, chci vystoupit!“ řekl kdysi J. Lennon.

Z těch slov plyne, že je třeba se vyrovnat nejdřív sám se sebou, přemýšlet, co může, nebo nemůže člověk sám změnit kromě sebe. samého. Někdy stačí změnit přístup a dívat se kolem jinýma očima.

„Přijměte odpovědnost za svůj život. Vězte, že jste to vy, kdo Vás dostane tam, kam chcete, nikdo jiný to neudělá.“ – Les Brown

„Nepotřebuje každý z nás občas nějaké malé připomenutí, které mu otevře oči "nakopne“ ho, aby změnil sebe, přístup ke všemu kolem, když nemůže změnit či zastavit svět?"

Nebo další možnost
„Je třeba se dívat na všechno, co se děje kolem nás jako na namalovaný neživý obraz, a nedát se ničím vyrušit z klidu:“ — Gustav Meyrink

Myslím si, že každý musí poznat sám, co zvládne. vyšlapat si cestu sám, projít všemi úskalími. Občas udělá člověk chybu, ale může se poučit. . A to, co se naučil, může příště lépe využít pro sebe, ale poradit i druhým.
Zvítězit na sebou …

„Pracujte tvrdě pro to, co chcete, protože si to nezasloužíte bez boje. Musíte být silní a vědět, že můžete dělat cokoliv, do čeho vložíte mysl. Pokud vás někdo položí nebo vás kritizuje, jen dál věřte v sebe a zaměřte se na něco pozitivního.“ Ralph Smart

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/1718397-ralph-smart-pracujte-tvrde-pro-to-co-chcete-protoze-si-to-ne/

Další odpovědi
led

Najťažší protivník je človek sám proti sebe.
Odlišný človek… kto to vlastne je?
Každý človek je čímsi odlišný od ostatných, rovnako ako každý človek má niečo spoločné s ostatnými. A tá malá odchýľka, no, pokiaľ nie je v rozpore s vlastným svedomím, dodržiavaním zákonom, čo vás je potom…
Môžem tvrdiť rovnako ako Kepler, to nie ja, ale vy ste odlišní…

Veď aj to, čomu bránite, napríklad, dosť sa tu napríklad popísalo o ľuďoch a ich vzťahu k rovnakému pohlaviu, veď to tu už bolo dlhé stáročia, tisícročia ako čosi prirodzené v spoločenskom diani a prežíva to aj dodnes. Aj oni boli a sú súčasť ľudského vývoja. Sú to rovnakí ľudia ako ostatní, len s jednou výnimkou, ich „manželské“ páry nemôžu mať vlastné deti. Tak prirodzene sú aj v menšine, voči „normálnym“ ľuďom. Tak a teraz kričte „upáľte ju, bosorku!“
Ale sú aj ľudia odlišní v inom, napríklad vo farbe pleti, vo svojej filozofii a pohľade na život, na svet. Stačí jeden taký „inofarebný“ medzi „pravofarebnými“ a hneď musí bojovať, brániť sa ich väčšinovému tlaku, až útlaku. Zase kričíte „nie, my niesme proti nim, ale nemajú medzi nami čo hľadať!“
A tak „odlišní“ sú v záujme vlastnej ochrany nútení bojovať s presilou tých „pravých“ a až potom vo svojom vnútri sami so sebou. „fúj, nepravda, my sme tolerantní, ale takí tu nemajú medzi nami čo robiť!“

Kepler

Není nutno bojovat, stačí být nad věcí. Že já jsem odlišný? Omyl! Oni jsou odlišní!

Michala11

Záleží… Každý jsme nějakým způsobem odlišní, díky bohu. To co z nás vyzařuje, potom přitahuje podobně naladěné lidi. S touto teorii už je jen jeden problém- kdo je víc… Nebojovat, snažit se být lepším!

mariematthew

Nemůžete nejdřív ,,bojovat" se světem, když jste nezvítězil sám nad sebou.