annas

Jde o zoufalou výzvu J. Lennona, která nikdy nebyla a nebude vyslyšena? „Svět se zbláznil! Zastavte, chci vystoupit!“?

Beatles v říjnu slavili výročí. Vydali album, které ovlivnilo svět. Pro tuto skupinu byl rok 1968 přelomový.

Při vzpomínce v TV jsem zaslechla Lennonova slova.

Uvědomila jsem si, že jsem nápis viděla načmáraný na zdi jednoho starého domu v malé uličce, jíž jsem denně procházela.

Je možné i najít na netu.

  1. Nepotřebuje každý z nás občas nějaké malé připomenutí, které mu otevře oči „nakopne“ ho, aby změnil sebe, přístup ke všemu kolem, když nemůže změnit či zastavit svět?
  2. Nebo „je třeba se dívat na všechno, co se děje kolem nás jako na namalovaný neživý obraz, a nedát se ničím vyrušit z klidu:“ — Gustav Meyrink
  3. Každý jsme odpovědný sám i za sebe, proto platí

„Přijměte odpovědnost za svůj život. Vězte, že jste to vy, kdo Vás dostane tam, kam chcete, nikdo jiný to neudělá.“ – Les Brown

http://www.bu­sinessanimals­.cz/ba/clanky/33-citatu-ktere-zmeni-vas-zivot/

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/john-lennon-ulice-um%C4%9Bn%C3%AD-graffiti-2584743/

Nejlepší odpověď
Drap

Svým způsobem ano. Záleží na tom, z jakého )úhlu se na to člověk dívá. Pokud se nad tím zamyslíme opravdu z hlediska světa a naší civilizace, tak je to opravdu zřejmě zoufalý pokus. V tomto případě mám však obavy, že už s tím nelze nic dělat. Pokud se na to podíváme z úhlu samotného , konkretního člověka, je možné ještě spoustu napravit a sám se sebou něco udělat.

  1. Takové připomenutí potřebujeme. Ten impuls ale bývá různý. Třeba v případě, že je člověku diagnostikován závažná choroba, prožije velký stres, či katastrofu, třeba byť jen emocionální, zpravidla přehodnotí svůj život a jinak si nastaví žebříček hodnot.
  2. Myslím, že se na to takto dívat nedá, myslím tím jedince, který hodnotí sám sebe, Vždy nám zůstává ještě nějaká možná jiná volba, můžeme udělat různé změny a něco se životem udělat.
  3. Určitě, je to vše pouze na nás. Nikdo jiný nám nepomůže. Může nás sice podpořit, ale změny musíme dělat každý sám za sebe.

Další odpovědi
marci1

Jaký si to uděláš, takový to máš … 🙂
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=1HG_UY3Ij­jA

Gestas

Stejně tak to mohou být dvě za sebou následující, avšak nijak spolu nesouvisející věty opilce ve vlaku.