Kepler

Co horšího nás ještě může potkat?

Máme tady covidovou a ekonomickou krizi, prudké zdražování energiií, všeobecné zdražování, volby vyhráli ti málo kompetetntí, prezident už dlouho umírá a blbne a nikdo neví co s tím. Andrejko Babinský to všechno dorazil. Nechtělo by to zase čerstvý vítr?

Nejlepší odpověď
hapiky

Já to vidím tak, že ještě není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
Dokud máme důchody, teče voda z kohoutků, vzduch se ještě dá dýchat a zboží či potravin je obchodech hafó, tak ještě není tak zle (i když máme na to, aby mohlo být líp, ale pravicové strany nám to nedopřejí). Pokud rýsující se vláda zkrotí zadlužení, potažmo inflaci, o další osud mladých lidí, či nás obtěžkaných
věkem, bych se moc neobával. Faktická hrozba je hrozba války. To je to nejhorší, co by nás mohlo potkat.

Další odpovědi
orwell

Tak ty bys chtěl čerstvý fýtr? Ale ten byl přece nedávno na Moravě a víš jak to dopadlo. No, může nás toho horšího potkat ještě hodně. Mele se to všude a těžko budeš hledat na světě místečko, kde je to v pohodě. Takovou situaci ještě nepamatuji, kromě doby karibské krize, kdy to už bylo „na spadnutí“. Tyhle naše lokální problémy ještě nejsou to nejhorší.

zjentek

Ale vždyť toto všechno JE, čerstvý vítr.

plebs

President odstoupí ze zdravotních důvodů A. Babiš zanechá politiky pan Fiala a čtyřspolek bude pracovat pro blaho národa.
Tudíž nic horšího se nestane ale lepšího důchodcům se nebude přidávat ty se uskrovní a žádné handrkování s Bruselem.

paul1

Čerstvý vítr beru, ale nesmí přijít z východu.

Rokio

Tak třeba propouštění lidí. Myslím si ale, že práce je zatím dostatek, takže to nehrozí.

elkon

Pusť to z hlavy a zajdi si do přírody, nebo se věnuj vnoučatům. Nemá smysl se tím zabývat, stejně to nikam nevede.

aliendrone

Jsem rád, že vnímáš situaci v širším měřítku a ne jen jak nám ji média s Pepou25 jásavě servírují. ;) :)
Horšího se může stát TOLIK, že to ani nemá cenu vypisovat, venkoncem kdo si počká, ten se toho BEZPOCHYBY dočká, uvidíš! :(
Čerstvý vítr to chce už DLOUHO (nejde jen o Črdel), ale pokud z toho má být něco kloudného, tak k tomu MUSÍ být podmínky. Jinak se to zákonitě zvrhne stejně jako po sametové tragifrašce, kdy jsme víceméně všichni (včetně MÉ) měli „hlavu v oblacích“ a s důvěrou očekávsli „lepší příští“. Bohužel podmínky ke změně ještě zdaleka nejsou (musí být MNOHEM hůř jednak (v tom není problém, to se zařídí časem „samo od sebe“), druhak potřebujeme SVOBODNOU a NEZÁVISLOU, ANONYMNÍ kryptoměnu. Což prozatím nemáme. A kdoví, možná i jiné věci, nejsem děd Vševěd. :)

Jen bych si rýpl do Pepy25, jehož odpověď sršící pohodou, div ne PROSPERITOU mě trochu nasejřila. Je to totiž hodně podobné, jako argumentace eurohujerů o tom, kolik miliard nám „dává“ zloUnie. Vidí jen JEDNU stranu věci a ODMÍTÁ vidět i to, že v celkové bilanci na zloUnii DOPLÁCÍME (nejen my, ale prakticky všechny „nové“ členské země přistoupivší po roce 89). Už jsem to tu rozebíral párkrát, že na každé 1€ ze zloUnie přišlé v CELKOVÉ bilanci od nás do Bruselu/na západ ODEJDOU 3–4€, což podle mě je výhodný „kšeft jak noha“. :(

Takže – Češi meziročně ušetřili v průměru 27000Kč ( https://zpravy­.aktualne.cz/fi­nance/cesi-maji-rekordni-uspory-nabidek-jak-je-v-bance-zhodnotit-a/r~9ad5e90ade4811e­ba1070cc47ab5f122/ ), což na první pohled vypadá ÚŽASNĚ, že?
Podívejme se ale na trochu blíže – měsíčně to dělá 2300Kč. V daný rok při „aplikovaných opatřeních“, kdy povětšinou bylo VŠECHNO zavřené/mimo provoz či s výraznými omezeními:

  • zahraniční dovolená letní/zimní – 0/0Kč.
  • výdaje „společenské“ > restaurace, bary, diskotéky, kuželky apod. – minimální-0Kč.
  • výdaje za kulturu > kina, divadla aj. – minimální-0Kč.
  • výdaje za sportovní akce > minimální-0Kč.
  • výdaje „rodinné“ > haranti do školy v přírodě/pobytové tábory apod. > minimální-0Kč
  • výdaje „účelové“ > např. do výstavby (nebyl materiál) > minimální – 0Kč.

atd. atd., nemusím snad vypisovat všechny výdaje, ty své jistě lidé DOBŘE znají a VĚDÍ kolit to asi tak stojí.

Jistě uznáš, že lidé měli ušetřit mnohem, ale MNOHEM více, než blbejch 27000Kč/CELÝ rok! Až na pár odvětví (prodej zdrav. klumprů jako roušky a vitamíny apod., či společností jako Netflix aj. , které si výrazně přilepšily) se všude hlásí přinejlepším setrvalý stav prodejů nebo (a to povětšinou!) VÝRAZNÝ PROPAD. Tudíž se ty prachy NEUTRATILY za „něco jiného“. A tak se ptám – KDE jsou ty prachy, které „se měly ušetřit“ (viz výše) a NEUŠETŘILY? Nasyslené ve „slamnících pod polštářem“? Odpovím si sám – ty prachy jsou právě v té „epizodě, která tak strašná nebyla“ podle Pepy25. :(

Jen bych rád podotknul, že i když Pepa25 mluví v minulém čase, jako by bylo po všem, tak „epizoda“ ještě ZDALEKA NESKONČILA, počítej s tím! ;) :)
Přirozeně ale s Pepou25 souhlasím s tím, že i z téhle srajdy se nakonec oklepeme (venkoncem proces „vzpamatování se“ je již v plném proudu), jen komentuji to, že jako CELEK nás systém PARÁDNĚ odrbal (někoho více, jiného méně), žádná „epizoda, co tak strašná nebyla“. :( :( :(

Pepa25

Odzadu: Čestvý vítr právě vyrazil z regionů do Prahy: sousta nových poslanců, hlavně za STAN. Nedovolím si tvrdit, že vyhráli „nekompetentní“. A co se týká ekonomiky: evidentně jde o epizodu, která se přežene – bohužel je to důsledek mj. právě důsledek té krize covidové, která pro spotřebitele obecně tak strašná nebyla (viz rekordní nárůst úspor).