JájsemRaibek

Co dělá pes, když štěká?

Tak si říkám, jestli ten pes, když štěká, tak mluví, nebo křičí?
A pokud křičí, to ho nebolí v krku? Zkuste si křičet třeba hodinu :D

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na tom jak štěká. Může křičet, zastrašovat, také se může veselit a může tím vyjadřovat i spoustu dalších věcí. Neboj se, v krku ho nebolí. Je totiž trochu jinak uzpůsobený než lidé.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… to si asi neviděl báby na návsi, když jsou hluchý, dokážou křičet celý dopoledne …

Kepler

Co já vím, stěžuje si, nadává? Pes i drbny jsou na dlouhé štěkání uzpůsobeni, přesto se můžou doštěkat až k sípání. Rozumět jejich řeči bych ale nechtěl ani v jednom případě.

autacek

Když štěká, nekouše!

zjentek

Určitě komunikuje. A vypadá to na stále stejný fráze, který neberou konce. Ovšem já velice bobře chápu, proč chudák nechce jednoduše zavřít tu tlamu, mám to podobně. Mě totiž taky často nikdo neposlouchá. Borák pes…

led

Bodaj by neštekal, keď ho máte na panvici! Vy by ste tam kľudne a mlčky sedel? Hneď ho dajte dole! kuchtík jeden! Ak sa chcete porozprávať, sadnite si pekne oproti sebe a vymieňajte si svoje názory, nemusíte hneď zapaľovať oheň.
Tak ako človek, tak aj pes, komunikujú okrem pohybu tela a mimiky, aj akusticky (pes na rozdiel od niektorých ľudí nedokáže čítať a písať). Prirodze pes vzhľadom na svoju stavbu organizmu nedokáže svoje poznatky vyjadriť ľudskou rečou. Ak chcete rozoznať, čo vám chce povedať, musíte sledovať aj hlasitosť, rýchlosť a zafarbenie jeho hlasu (nie je to len štekot), dôležité pri komunikácii sú aj pohyby tela.

elkon

Komunikuje, někdy vítá, jindy třeba hrozí. Stačí se podívat na web pana Desenského, který je psí psycholog.

EMELOUN

Podle toho v jaké situaci a jakým tónem štěká. Může zastrašovat, mít radost, křičet, hlídat atd.

led

elkon, aj by som sa podívala na web pana Desenského, keby ste vložili odkaz.