dmatejek777

Proč pejsci bezdůvodně štěkají na lidi, co jdou po chodníku?

Nejlepší odpověď
knedlik123

Bezduvodne? No to snad ne. Chovaji se dle zakonu prirody.

Další odpovědi
anonym

Bezdůvodně? Snad proto aby štěkali si lidé psy pořizují, ne?

anonym

Jaképak bezdůvodně? Tihle pejsci přece dávají najevo, že k jimi hlídanému majetku se blíží vetřelec a štěkáním upozorňují: „Pozor, tady hlídám já!!!“
Ale mám odzkoušeno, že když jsem chodila do práce kolem zahrady, kde byl takový štěkající hafan, tak když jsem na něj pokaždé promluvila, tak za pár dnů to štěkání znělo daleko přátelštěji. Už to nebyla hrozba, ale byl to pozdrav.
Naši psi na neznámé lidi také štěkali. Stačilo jim ale říct, že je to v pořádku a okamžitě se uklidnili.

Kelt

Je to určitý druh komunikace. A pes, který štěká, nekouše. Nebo bys chtěl, aby Tě psi pokousali. Některý hlídá teritorium, jiný na sebe upozorňuje atd.

zzzzz

Protože jsou špatně vychovaní. Je zajímavé pozorovat, jak pejskaře pes neposlechne, ten na něj volá, dělá na, na vezmi si, a pes na něj kašle.

beer

Bezdůvodně neštěká žádný pes, vždy k tomu má nějaký důvod!
Na cizí lidi štěká hned z několika důvodů – může jít o projev výhrůžky stejně tak jako strachu z neznámého, nervozity, atd. V podstatě jde o komunikaci, kdy se snaží hlasem dát člověku toto vše najevo.
Studium

Jose1f

Proč pes za plotem štěká na lidi na chodníku? Mnoho lidí si myslí, že hlídá a odhání cizí lidi. To ale není vždycky pravda. Jako pražský lufťák jsem o dovolené chodil každý den kolem chaty, kde majitel odjel a nechal psa týden samotného na hlídání. Kdykoli jsem šel kolem, pes (vlčák) přiběhl k plotu a zuřivě na mně štěkal. Když jsem šel kolem potřetí, opatrně jsem se přiblížil k plotu a mlčky jsem psovi (opatrně!) nabídl ruku k očichání. Pes přestal štěkat, a cítil jsem, že si začínáme rozumět. Nakonec jsem se odvážil a podal jsem psovi kousek rohlíku. A už jsme si rozuměli. Odvážil jsem se a podrbal sem ho opatrně na čele. Z vlčáka se najednou stal hodný pejsek, který se nechal drbat za ušima. Už na mně neštěkal nepřátelsky, ale štěkal radostně a byl rád, že zase jdu kolem a těšil se že ho zase budu drbat za ušima.
Proč ten pes štěkal? Vůbec nehlídal, ale volal na lidi kolem: „Pojďte ke mně, pohlaďte mě, mně je tady samotnému smutno.“ A lidé mu nerozuměli, báli se a rychle šli kolem pryč.
Od té doby s psů nebojím. Ale dávám si pozor, kolik takový pes váží. Když je sám a zřetelně menší než já, tak se s ním klidně skamarádím. Jinak raději zůstanu v bezpečí.u rodičů.

Nela Pávková

Já si myslím že štěkají protože když lidi chodí k různým jiným psům a i třeba ke kočkám nebo jiným zvířatům tak že mají na sobě mnoho pachů a psi jsou z toho zmatení.

Reezo

Nemyslím si, že by psy měli nějak složitější myšlenkové pochody. Proste vidí cizí osobu, nebo proste předmět zájmu a nemusí být ani důvod a začne štěkat…