Avatar uživatele
Pokročilý

Proč pejsci bezdůvodně štěkají na lidi, co jdou po chodníku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Bezduvodne? No to snad ne. Chovaji se dle zakonu prirody.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Bezdůvodně? Snad proto aby štěkali si lidé psy pořizují, ne?


Avatar uživatele

Jaképak bezdůvodně? Tihle pejsci přece dávají najevo, že k jimi hlídanému majetku se blíží vetřelec a štěkáním upozorňují: "Pozor, tady hlídám já!!!"
Ale mám odzkoušeno, že když jsem chodila do práce kolem zahrady, kde byl takový štěkající hafan, tak když jsem na něj pokaždé promluvila, tak za pár dnů to štěkání znělo daleko přátelštěji. Už to nebyla hrozba, ale byl to pozdrav.
Naši psi na neznámé lidi také štěkali. Stačilo jim ale říct, že je to v pořádku a okamžitě se uklidnili.


Avatar uživatele
Stříbrný

Je to určitý druh komunikace. A pes, který štěká, nekouše. Nebo bys chtěl, aby Tě psi pokousali. Některý hlídá teritorium, jiný na sebe upozorňuje atd.


Avatar uživatele
Zlatý

Protože jsou špatně vychovaní. Je zajímavé pozorovat, jak pejskaře pes neposlechne, ten na něj volá, dělá na, na vezmi si, a pes na něj kašle.


Avatar uživatele
Zlatý

Bezdůvodně neštěká žádný pes, vždy k tomu má nějaký důvod!
Na cizí lidi štěká hned z několika důvodů - může jít o projev výhrůžky stejně tak jako strachu z neznámého, nervozity, atd. V podstatě jde o komunikaci, kdy se snaží hlasem dát člověku toto vše najevo.
Studium


Avatar uživatele
Bronzový

Proč pes za plotem štěká na lidi na chodníku? Mnoho lidí si myslí, že hlídá a odhání cizí lidi. To ale není vždycky pravda. Jako pražský lufťák jsem o dovolené chodil každý den kolem chaty, kde majitel odjel a nechal psa týden samotného na hlídání. Kdykoli jsem šel kolem, pes (vlčák) přiběhl k plotu a zuřivě na mně štěkal. Když jsem šel kolem potřetí, opatrně jsem se přiblížil k plotu a mlčky jsem psovi (opatrně!) nabídl ruku k očichání. Pes přestal štěkat, a cítil jsem, že si začínáme rozumět. Nakonec jsem se odvážil a podal jsem psovi kousek rohlíku. A už jsme si rozuměli. Odvážil jsem se a podrbal sem ho opatrně na čele. Z vlčáka se najednou stal hodný pejsek, který se nechal drbat za ušima. Už na mně neštěkal nepřátelsky, ale štěkal radostně a byl rád, že zase jdu kolem a těšil se že ho zase budu drbat za ušima.
Proč ten pes štěkal? Vůbec nehlídal, ale volal na lidi kolem: "Pojďte ke mně, pohlaďte mě, mně je tady samotnému smutno." A lidé mu nerozuměli, báli se a rychle šli kolem pryč.
Od té doby s psů nebojím. Ale dávám si pozor, kolik takový pes váží. Když je sám a zřetelně menší než já, tak se s ním klidně skamarádím. Jinak raději zůstanu v bezpečí.u rodičů.


Avatar uživatele
Registrovaný

Já si myslím že štěkají protože když lidi chodí k různým jiným psům a i třeba ke kočkám nebo jiným zvířatům tak že mají na sobě mnoho pachů a psi jsou z toho zmatení.


Avatar uživatele
Bronzový

Nemyslím si, že by psy měli nějak složitější myšlenkové pochody. Proste vidí cizí osobu, nebo proste předmět zájmu a nemusí být ani důvod a začne štěkat...

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1221
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 375
Zlatý annas 338
Zlatý ReHu 310
Zlatý hanulka11 296
Zlatý marci1 295
Zlatý gecco 272
Zlatý mosoj 262

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.