autacek

Je pravda, že pes, který štěká, nekouše?

Jaké máte osobní zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Drap

Neni to pravda. Pravdivé je to pouze v tom, že když pes štěká tak v tom okamžiku má otevřenou mordu, takže současně nemůže kousat. Pokud tomuto nevěříš, nezbývá než najít zuřivého psa a vyzkoušet si to osobně.

Další odpovědi
led

Ne,
platí jenom „Pes, když štěká, nekouše“… buď štěká, nebo kouše, ale časová prodleva mezi štěkem a kousnutím bývá někdy moc krátka.

marci1

Odpovím citátem: „Když někdo chápe přísloví doslovně, může to vést k tragédii. Znám případ muže, kterého pětkrát přivezli do nemocnice zle potrhaného, neboť tvrdil, že pes, který štěká, nekouše. Kousali všichni.“ 🙂
Zdeněk Jirotka-Saturnin

pepe88

Je to jako u lidí,bud a nebo.

MichaelOffic

Myslím že dospělého člověka napadne asi že kousat může jakýkoliv pes…zase další otázka jen na chytání bodu…