osadník

Co by se stalo kdyby…?

kdyby někdo na hromadném zájezdu zapomněl pas i občanku a zjistil to to až na hranicích?

Nejlepší odpověď
Heleave1

Pokud by to bylo v EU tak by ti přímo na hranicích udělali provizorní časově omezený doklad. Kamarádovi se stalo že jsme jeli do Německa a on měl prošlou občanku. Tak mu vystřihli fotku z legitky na bus (ze starý OP se to nesmí) a udělali provizorní na dva dny (druhý den jsme se vraceli)

Další odpovědi
anonym

Vystoupí a jede domů – co jiného??
Cestovka nemá v popisu práce (a smlouvě) povinnost pečovat o lidi, kteří jsou až tak neschopní postarat se o sebe sama.

mosoj

Měl by problém .

led

Co kdyby? To sa predsa už stalo.
Keď to zistil pri výjazde, mohol sa vrátiť pre doklady a na vlastné náklady dohnať skupinu (pri autobusovom zájazde priateľský šofér autom dohnal autobus na odpočívadle). Horšie to bolo pri návrate, zabudnutie dokladov na hoteli, krádež dokladov, dotyčný je zadržaný na hraniciach až do overenia totožnosti.
Doplňuji:
Vy, čo chcete kľudne cestovať bez dokladov, zabúdate na zápis do knihy hostí v hoteloch, ubytovniach a na to treba doklad.

Bičiště

V rámci cestování po EU (Shengenský prostor) se kontroly cestovních dokladů při přestupu hranice neprovádí. Na hraničních přechodech v celé EU, žádný celník ani pasovák nestojí,takže vystavit náhradní doklad na hraničním přechodu nelze. Se trochou štěstí, by se výlet dal absolvovat. Horší by to bylo při nějaké namátkové kontrole už v cizineckém vnitrozemí. Pak by to znamenalo cestovat na český zastupitelský úřad, požádat o náhradní cestovní doklad. Určitě by byl výlet zkažen, asi by to taky znamenalo nejméně jednu noc v policejní cele, než by se zjistila totožnost zapomětlivce. I přesto, že hraničný kontroly byly zrušeny, není vyloučena okamžitá kontrola po vstupu na území sousedního státu. Kompetence státních úředníků jsou „neomezené“ klidně se i na tu hranici mohou mimořádně postavit a kontrolovat, tak jako tomu bylo dříve.