Shmash

Co by se stalo, kdyby byl výpadek elektrického proudu po delší dobu?

Kdyby proud nešel dva týdny nebo víc? Fungovaly by telefony (pokud by byly nabité) – byl by signál? A plyn? Vlaky? Letadla? Dalo by se natankovat?
Jaký by to celé mohlo mít průběh např. po týdnu?
P.S – Děkuji za každou odpověď nebo cokoli k tématu, tohle téma mě velice zajímá :)

Nejlepší odpověď
anonym

Kniha A. Hailey – přetížení.
Zhroucení burzy, ekonomiky, nemocnice budou mít problém, lidé na přístrojích doma. Prostě kolaps civilizace jak ji známe.

Další odpovědi
mosoj

Na tomto příkladu je krásně vidět, jak je dnešní společnost zranitelná a manipulovatelná.
Když k tomu přičtu že většina lidí v „civilizovaném“ světě již bez těchto „vymožeností“ neumí žít, tak to by byla Sodoma Gomora.
Doplňuji:
Prostě bylo by to zpátky na stromy.

honza19hk

Pokud by proud nešel v celé republice tak by to problém mohl být.Nicméně hodně institucí má záložní zdroje.S naftou u čerpacích stanic by byl problém protože čerpadla jsou elektrická,ale není porblém aby byly napájeny centrálou kterými disponují hasiči,armáda atd.nebo jsou nasmlouvané firmy.Např Phoenix Zeppelin (CAT).Jako hasič vím že tato meotda(napájení důležitých bodů ze záložních strojů) se osvědčila při záplavách.Naposledy v Chrastavě.Jinak existují sklady materiálu určeného pro takto velké havárie.jsou v nich záložní zdroje,zásoby nafty abenzínu do zásahové techniky atd..

Problém by to ovšem byl,jelikož by nic nešlo,světla,mobily-vysílače jso u na elektriku,ale ty větší mají záložní zdroje.lampy,se­mafory.benzin­ky atd.To ale neznamená že by nešlo jezdit autm.Např na našem zem. družstv jsou nádrže na naftu pro traktory a pto vojensko techniku kterou vlastním a mimo běžného tankování je nádrž vybavena ruční pumpou takže v případě výpadku el se dá načerpat ručně.nehledě na to že máme záložní zdroj.Caterpillar C-175 DA 2750kVA, bez problémů by stačila na napájení 2 menších obcí.

Takže velké a důležité systémy např vodárny,vasíla­če,banziny,ne­mocnice,stani­ce hasičů ,ZZS PČR,určité obchody… atd by v tomto případě byly napájeny záložním zdrojem.

Elektráryny mají svoje jištění při výpadku produ zajiš´tují výrobu el. pro sebe aby byly schopné chladit a ovládat svoje zařízení.To se týká hlavně jaderných elektráren.Jinak by to dopadlo jako ve fukušimě.
Doplňuji:
Pardon za tolik chyb. Psal jsem to v bagru a neměl jsem moc času.

led

Katastrofický scénar pre túto situáciu majú vypracovaný na „najvyšších miestach“.
Nastúpil by prídelový systém. V danej oblasti by museli potrebné potraviny a vodu dopravovať pozemnou dopravou. Museli by sme si odpustiť luxus civilizácie.
Ale, čo je zlé, začali by sa prejavovať tie najhoršie ľudské vlastnosti – rabovačky, vraždy…

PS.
„Mýtus o baby-boomu 1965
Prosperující městská legenda vznikla v návaznosti na severovýchodě Blackout 1965, že vrchol v porodnosti na zatemněné oblasti byl pozorován devět měsíců po incidentu. Původ mýtu je série tří článků publikovaných v srpnu 1966 v New York Times, ve kterém hovořili lékaři, že zaznamenali zvýšený počet narozených dětí.“
Příběh byl odhalen v roce 1970 J. Richard Udry , demograf z University of North Carolina v Chapel Hill , který dělal pečlivé statistické studie, která zjistila, žádný nárůst porodnosti z postižených oblastí.
o tomto výpadku píše teta Wiki:
http://en.wiki­pedia.org/wiki/Nor­theast_blackou­t_of_1965

Doplňuji:
Prepáčte, prosím, zlý preklad z wiki…

anonym

To by mně naštvalo, tolik dobrot v mrazáku a .....

MILAN - USACARS.cz

SPRÁVNÁ OTÁZKA ! / A DOST MOŽNÁ I VELMI BLÍZKÁ REALITA !!! /
JIŽ NĚKOLIK LET SE SNAŽÍM NA TYTO ALTERNATIVY PŘIPRAVIT – ALE V NAŠICH KLIMATICKÝCH PODMÍNKÁCH JE DNES JIŽ PROBLÉM POUZE V ZIMĚ – / V LÉTĚ VŠE JIŽ DNES VYŘEŠILY – FOTOVOLTAICKÉ OSTROVNÍ SYSTÉMY /
VLASTNÍ SOBĚSTAČNOST JE TO NEJLEPŠÍ ŘEŠENÍ – A TO SE NETÝKÁ JEN ELEKTŘINY !!!

petrdostal

Nevěřím tomu, že by dnešní společnost mohla bez proudu existovat. Nějakou dobu určitě ano, jelikož jsou záložní zdroje, které fungují poměrně dlouho, ale věčně také nevydrží. My máme v práci záložní zdroje z https://www.za­loznizdroje-ups.cz/ a je fajn mít takovou jistotu v případě, že by elektřina vypadla na delší dobu.