hapiky

Co by lidstvu na Zemi nejvíce pomohlo? Co lidem na Zemi nejvíce chybí?

Samozřejmě kromě materiálních potřeb.

Nejlepší odpověď
marci1

Láska. Mít rád lidi i sebe. 🙂

Další odpovědi
DoTazatel

Soudnost, smysl pro čest a spravedlnost, pokora, lidskost (ta by měla být člověku vlastní, ale hodně lidí ji nemá).
Zbavení se desinforamcí a hlavně předsudků, kvalitní forma vlády, uvědomění, jednota, kvalitní výchova a formy vzdělání.

Otevření své mysli.
Nebýt zahleděný sám do sebe, pomáhat a myslet na druhé… chybí laskavost.

zbyndo

Ľuďom chýba ľudskosť.

Kepler

Mír a celkové odzbrojení. Zmrazení velikosti populace, nebo lépe úbytek. Zlepšení životních podmínek v rozvojových zemích, aby se běženci necpali do těch rozvinutých.

zjentek

Přemýšlím nad tím a trvá mně to celej život. Až na to přijdu, začnu i já být PRODUKTIVNÍ.

(Keplere tys měl se narodit coby modelka.)

aliendrone

Pokud vezmu v potaz, že by mělo jít o něco reálně uskutečnitelného (nikoliv utopicky – jako „komunismus“ či „věčný mír“ nebo „rozumné počínání lidstva“), tak myslím, že JEDINĚ něco jako „Globální termonukleární válka“, popřípadě „Pandémie s 80% úmrtností“ či tak něco by OPRAVDU zabralo. Nic menšího ale ne. ;) :D :D

nyjono

Rozum.

zjentek

Aliendron: Nahodil's celkem solidní odpověď na otázku, co by lidstvu na Zemi opravdu pomohlo a co mu dnes asi nejvíc chybí.. (;

hapiky

nyjono: Máme jej všichni!

nyjono

To si nemyslím.
Kdyby měli všichni rozum, tak by se k sobě i přírodě chovali zcela jinak.

hapiky

Co znamená Homo Sapiens?

DoTazatel

Příjde na to, jak moc rozumný je, a jak dokáže ten rozum, co dostal do vínku používat – rozvinout jej. Člověk myslí a mluví, proto je označován jako „rozumný/moudrý,“ to ale ještě není samotnou podmínkou proto, že je skutečně moudrý, mnozí myslí (rozumně) naprosto minimálně.

Myslet dokáže i jednoroční, dvouroční dítě, které je taky Homo Sapiens, ale za rozumné ho jistě nepovažujeme. Každý má od narození potenciál stát se skutečně rozumným a dostát jménu Homo Sapiens, to ale mnozí nedokáží, jen přežívají a myslí naprosto neefektivně. Někteří jsou postě jenom Homo.

zjentek

Svatá pravda. A absolutní homo jsou nejčastěji ve vládě, sportu a šoubyznysu.