Avatar uživatele
huxa

Všímáte si, když má někdo z vašich známých/přátel problém? Snažíte se ji pomoci?

Bez toho, aniž by vám něco řekli…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, mosoj, suaeda, iwrana, briketka10 před 3961 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

Odpoveď byla označena jako užitečná

když je to v mých silách tak ano !
Doplňuji:
Pepa88
KODEX je tu pro všechny, tak mě laskavě
neurážej a nepleť si můj nick já si ho také
nepletu !!

Upravil/a: briketka10

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Pokud mohu v dané situaci pomoci. vždy pomoc nabídnu. Je věcí potřebného jestli pomoc přijme nebo ne.

Z odpovědi pepy 88 mně jde husák po zádech. Tak jak to myslí on, to není pomoc to je drzost.
Doplňuji:
Děkuji. Mám radost, že to s lidskou morálkou není ještě tak zlé !!!

Upravil/a: mosoj

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jistě, pokud je to možné, vždy pomůžu, mám hodně přátel, takže tak nějak navzájem a rodině, no to je bez debat…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

asi jako kazdy …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Jsou lidi co si pomoc zaslouží a nepřijmou ji,a jsou lidi co pomoc přijímají zcela automaticky aniž by si ji zasloužili nebo se nějak revanšovali.Podat pomocnou ruku rodině a přátelům by měla být jedna z kladných lidských vlastností,bez přemýšlení mám nebo nemám,bez nároku na odměnu.
Ona pomoc se ale může taky někdy šeredně nevyplatit a u příbuzných je to o to horší,že tam to jeden nečeká,že ti vlastní rodina hodí klacek pod nohy a když o něj zakopneš a ležíš na zemi,tak si do tebe ještě kopne.

Doplňuji:
A taky jsou lidi,co by pomoc přijali,ale jsou příliš hrdí na to,aby o pomoc žádali někoho jiného.

Upravil/a: iceT

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa88

Z 90% tohle může činit jen hlupák… Kdo je tak arogantní, že si myslí, že se může plést do cizích problémů, vztahů a životních osudů bez vyzvání, ten by si zasloužil za uši :)

Výjimkou jsou nejbližší příbuzní, to je těch zbylých 10% a tam by zase jen hlupák nepomohl :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Souhlasím s Pepou88.

Nemůžu se začít montovat do problémů, které třeba daná osoba ani nechce abych řešil ne? 🙂 pokud jde o rodinu a blízké přátele, tak je to jiné.
Kolikrát jsem takhle chtěl někomu pomoci a spíše se to pak obrátilo proti mě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

Pepo,
no pardón mě bude mi 50 a pomoc nikdy neodmítnu,
protože mám ČID, beru příspěvky na bydlení včera
za mnou přijela kamarádka jen tak a přivezla mi velký
nákup na kole nechtěla ani korunu vajíčka, hranolky,
2 pom.másla, 2majolky, hořické trubičky, kávu a tak
jsem ji aspoň i s další kámoškou pozvala na pivko víš
další platila ona..sestra mi pomáhá taky moc, že mi
občas pomůže se sekáním zahrádky, já ji můžu jen
venčit pejska :))

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa88

Kamarádka zná tvou situaci ~ někdy jsi jí o ní musela říkat → což nesouvisí s otázkou, která jasně mluví o pomáhání lidem, kteří si o to žádným způsobem neřeknou (tj. ani nesdělí, že mají problém)…

Bohužel, tohle je přesně problém mnoha odpovědí zde. Odpovídají na otázku, na kterou chtějí. Ne na otázku, která je položena.

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

toPepa88
moje odpověď souvisí z otázkou
nejsem blbá pomůžu i starému
člověku, který nese těžkou tašku
což je samozřejmé, nebo ho pustím
sednout a to kolikrát odmítne, když
např. vídí autobus plný výrostků s
batohy na zádech, kteří si nikdy starších
a nemocných lidí nevšimnou !!

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa88

Sakra, Briketo, přečti si tu otázku. Neznámý starý člověk, který táhne tašku NENÍ předmětem otázky, „známých/přátel“ takže zase odpovídáš na něco jiného, než na co bylo tázáno…

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

nemám slov.. vždyť já odpovídám
jen, že pomůžu starým lidem s taškou
a je to paní z mé vesnice, nebo pán a ty
tomu jen nerorumíš, nebo nechceš !!
A neurážej mě nepleť si můj nick KODEX
JE tu snad pro všechny !!

před 3960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

navíc tady nejde ani o situaci, ale
o to, že máme obchod 3 Km daleko
celé město je rozkopané a doprava
zpožděná o hodinu na kole nesmím
jezdit, ale jak vidím ty máš život jiný..
asi moc jednoduchý s ničím nesouhlasíš..

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa88

Kamarádka zná tvou situaci ~ někdy jsi jí o ní musela říkat → což nesouvisí s otázkou, která jasně mluví o pomáhání lidem, kteří si o to žádným způsobem neřeknou (tj. ani nesdělí, že mají problém)…

Bohužel, tohle je přesně problém mnoha odpovědí zde. Odpovídají na otázku, na kterou chtějí. Ne na otázku, která je položena.

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa88

Osobní intervence? Ale fuj, Mosoj… Komentovat cizí odpověď není slušné :)
Tohle je přesně ten krásný příklad arogance… Nerozumíš, nechápeš a přesto soudíš :)

Nastuduj si něco o psychologii, psychopatologii, úzkostných stavech, pak pár let zkus žít ve skutečném světě a pak se odnaučíš soudit jiné názory 😉
Ideální svět ve kterém je každá pomoc vítaná je prostě hodně, hodně mimo… Naopak, pomoc hodně často škodí a čím jí je víc, tím je to horší (mimochodem, podívej se na rozmazlenou generaci 12 – 18 let… I to souvisí s tím, že neumí přebrat zodpovědnost za sebe, ale pořád jim někdo nutí svou pomoc).

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
huxa

Tak tímto jsi mě urazil, neboť dle tebe patřím do té „rozmazlené generace“.

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa88

Sakra, tady mi každý podsouvá nějaká tvrzení…

Neurazil jsem Tebe… Definoval jsem tvou generaci. (na základě celkem seriózních výzkumů – trestná činnost, užívání drog, užívání psychologických poraden atd.)

Už jen to, že (ty) chodíš na server jako je tenhle to téměř jistě rozporuje… Ale definice generace vychází z většiny, ne z jednotlivců…

Tudíž, příště než se urazíš, zkus se zamyslet – třeba se urážíš úplně zbytečně…

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
huxa

Promiň, urazil jsi tedy všechny 12–18ti leté děti. To, že ještě nejsou zodpovědné je vcelku pochopitelné (dítě ve 13 letech chce psa-zde normální případ, ale po měsíci se o něj přestane starat, je nezodpovědné, takový ale byl téměř každý v tomto věku).
Za komunistů se vážně tolik nehulila tráva, zato pervitin frčel všude, akorát se to ututlávalo, tak, jako všechno, do tohoto se řadí i trestní činnost. Psychologické poradny jsou dnes trend a jak ti potvrdí i hodně zdejších uživatelů, není na škodu si tam zajít a popovídat si s někým. Teď je důležité nesplést si psychologa s psychiatrem. Děti k psychologům chodí převážně kvůli hyperaktivitě a dysfunkcím-za komunistů a předtím děcko bylo prostě blbé, což jim zaručilo práci s lopatou, dnes jsou dyslektici naprosto běžně na vysokých školách a mají dobré místo, protože to je tak, jako se vším-něco ti jde hůř, něco líp. Dokonce si dovolím tvrdit, že dnes děti jsou vážně lepší generace, vědí co která droga dělá (nehrozí podání zlaté dávky), už tolik většinou nerozlišují pravici a levici, i šikana se vytrácí. K té nezodpovědnosti-děti do 15 let (možná 14) nejsou trestně odpovědné a má za ně odpovědnost rodič, jestliže tomu je tak, je to určitě z nějakého důvodu. Znova si dovolím tvrdit, že člověk do určitého věku nedokáže posoudit krátkodobé věci a dlouhodobé-12leté dítě si raději koupí každý den zmrzlinu, než jednou za rok nové boty. a od těch 15 do 18 let si myslím, že už jsou dostatečně děti zodpovědné, akorát ještě nejsou tak obeznámeny se všemi situacemi, proto dělají chyby, které mohou být označeny za nezodpovědné (některé nezodpovědné jsou :) )

Použil jsem několikrát slovo dítě-dítě je dle zákonu každá osoba do 18 let.

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa88

Tak pokud bereš pravdu, kterou nejsi schopen přijmout jako urážku tak potom jsem tedy urazil i Tebe… Každopádně, léta učím a jsem si naprosto jist, že jsem neurazil všechny 12–18…
Spousta z nich řekne, že je to pravda a přejdou to…
Spousta z nich neřekne nic a myslí si o mně svoje. Protože moc dobře vědí, že pro ně to neplatí…

Jinak, velmi špatně se mi s Tebou diskutuje, protože používáš nepodložené polopravdy a své domněky míst fatků…
Hyperaktivita určitě není jednou z hlavních příčin návštěv těchto míst…
Za komunistů byla podmínkou pro studiu na VŠ rudá knížka. Dyslektiků a disgrafiků tam studovalo statisticky stejně (i když nemám údaje za poslední cca 10 let)…

Prostě, nesmíš žít jen podle filmů stylu „vyprávěj“. Za komunismů bylo mnoho věcí, které tady v té republice byly zcela v pořádku…
Zemědělství se sem jezdili učit Francouzi i Italové (pozor, po technologické stránce, ne po stránce těch příšernných družstev).
Za komunismu jsme měli špičkové školství a naši lidi s maturitou – po těch se mohli v zahraničí utlouct…
Prostě, to že byla doba před 88 dost zvrácenou co se státního zřízení a politického života týče ještě neznamená, že všechno co se dělalo se dělalo špatně 😉

Nezodpovědnost dětí znamená neschopnost přijmout důsledky svých činnů. Ty mluvíš o tom, že nevolí správně, protože nemají zkušenosti – ale to je v pořádku, jinak by to ani nešlo…

Prostě, neustále podsouváš názory, uvádíš polopravdy a snažíš se tvrdošíjně stát za svým i když obracíš jedny dojmy za druhé.

A teď, udělal jsi chyby v téhle diskuzi?

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
huxa

A ty si nedělal také od začátku to samé? :) A jestliže učíš, není to o to horší? Učitel by měl učit fakta a né pouze své dojmy.

před 3960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Pepa88
takže chceš říct, že tys nikdy v životě nepotřeboval pomoc jiné osoby? Nebo to myslíš tak, žes pomoc nepotřeboval a přesto ti někdo pomoct chtěl a tím to všechno zkomplikoval?

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa88

Nic takového říci nechci, jak jsi na takovou hloupost přišel?

Ale pomáhat někomu aniž by si o to řekl je prostě hloupost (a přesně tak zní otázka).

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Nevím jakou psychologii jsi si studoval, ale nazval jsi mně a další nepřímo hlupákem, aniž by jsi nás někoho znal. Takže jak vidíš dál to nemá cenu a se slušností to již nemá vůbec nic společného.

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa88

Já kritizuji myšlenku, ty kritizuješ člověka mladíku… Možná by nebylo od věci se něco o diskuzích naučit…

Kritika názoru / postoje je brána jako regulérní (např. prohlášení fašisté jsou hlupáci je stejně egoistické? – to je úplně stejné…).

Prostě, nechápu jak někdo s označením „zlatý“ může sám sebe tak děsně deklasovat absolutní neznalostí elementárních pravidel 😉

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

Pokud mám jisté povědomí,tak uživatel mosoj není zase takový mladík,je starší než ty, a neměl by ses hned navážet do lidí,co mají na jiné názory než ty.Pokud jsou pro tebe hloupí ti,co chtějí pomáhat aniž by jim někdo řekl,tak potom ty sám jsi hlupák,protože toto všechno se ti jednou kurevsky vrátíš.Nepomáhej nikomu,až ty budeš potřebovat,taky ti nikdo nepomůže.

před 3960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Já zase nechápu jak někdo s takovými myšlenkami mohl vystudovat na učitele.

před 3960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Chce to troch ubrat na egoismu.

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

to je jasné já nemám slov :(

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Já jsem vždy moc ráda, když mi někdo pomůže a taky ráda pomoc nabídnu, Pepa88 nerozumím mu ☹

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa88

Mosoj, z tohohle příspěvku si vezmi příklad… Nerozumí mi a uznává to… Nepodsouvá mi názory… Věřím, že s touhle slečnou bychom po určité diskuzi dosáhli toho, že vzájemně pochopíme své názory a jsme schopni se něčeho dobrat…

Neútočně, mile… Takhle vypadá korektní diskuze.

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

áno, skutočne, tak by mohla vyzerať „korektná diskusia“.

alebo radšej takto (citujem z vášho príspevku):
„Z 90% tohle může činit jen hlupák… Kdo je tak arogantní, že si myslí, že se může plést do cizích problémů, vztahů a životních osudů bez vyzvání, ten by si zasloužil za uši :)“ ?

Nežiadajte od iných, čo sám neponúkate.
Takže z toho príspevku Samby si vezmite príklad najmä vy.

před 3960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa88

Nabídnutá pomoc je něco jiného. Tak ale otázka nezněla :) Tady se řeší pomoc někomu „kdo neřekl ani slovo“…

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

ano a takto mi včera pomohla kamarádka HÉÉČ

před 3961 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek