Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
paul1

Přírodních katastrof

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Zdravotních potíží

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Smack

Zdravotních potíží

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Daidal

Tebe, že přijdeš a položíš otázku

Selhání, průměrnosti, slabosti. Pak těch rodinných tragédií, i když musím přiznat že jsem poslední dobou nějaký necitelný a prostě vše odevzdaně přijímám. Asi pesimismus…
Smrti ne, zdravotních požití trochu ano, ale spíš něčeho jako ochrnutí a podobně, co by podstatně „znemožňovalo“ život. Ale moc nad tím nepřemýšlím (=tedy moc se toho nebávám, ale rozhodně bych to nechtěl).

Upravil/a: Daidal

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Jiné újmy, které s sebou život přináší... popište

No páni, JAK si má vybrat někdo, kdo v podstatě prožívá CELÝ ŽIVOT v obavách? Já se POŘÁD „něčeho bojím“, dokonce i za situace, kdy je vše naprosto OK a NIKDE ani náznak mráčku na obzoru, naznačujícího blížící se malér. Prostě jen v obavách čekám, KDY „to přijde“ (A ono to NAJISTO PŘIJDE, není tedy otázkou JESTLI, ale KDY)! To je základní Murphyho zákon – „Co se může pokazit, to se také POKAZÍ!“ ;) :)

Nicméně jinak odkazuji na svoji odpověď zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pro-milovniky-akce-a-sci-fi-videli-jste-uz-film-z-letosniho-roku-valka-zitrka ;) :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xiperio

Rodinných tragédií

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Zdravotních potíží

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1015 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Do prkýnka s tou diskuzí, že se v ní nedá GUMOVAT! K čemu jsou tady zlatí zlatí, to nechápu! Uděláš chybku a vypadáš tady jako blb, bo s TÍM PROSTĚ NEHNEŠ!

před 1015 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Daidal, více, než odebzdaně přijímat, dělat nelze. To není pesimismus. A ostatní, jako průměrnost, slabost, jsou jen subjektivní pocity jednotlivců. Průměrnost vidím na každým kroku. Musel bych zešílet, chtít to napravit. (;

před 1015 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Daidal

To je sice pravda, ale já jsme spíš poslední dobou nějaký lhostejný, i když se za to trochu stydím. A myslím to tak, že mě nic nepřekvapí, jsem na vše připravený v tom smyslu, že je mi to tak nějak jedno a je mi jedno, co přijde… Dřív jsem se pro srovnání hodně bál tragických událostí v rodinně, vždy když jsem viděl sanitku jet po blízko naší ulice, tak jsem si přál, aby nejale za někým z rodiny a doufal, že se nic nestalo… Teď, přestože mám všechny, rád je mi to nějak jedno a dopředu si tak nějak říkám, že jestli se něco stalo, tak se stalo a asi se stát mělo (a přitom se ani nic nestalo)… :/

To co nazýváš pocity, myslím já spíš vlastnosti (svoje – pokud jsou takoví ostatní, je mi jedno, většina ostatních je logicky PRŮMĚRNÝCH a toho se nejde bát).

před 1015 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Asi ti rozumím.

„Nebylo zdaleka nejhorší, v jak vážném stavu se nacházel. Nejhorší bylo, že mu to vůbec nevadilo.“

Možná nějak takhle, ne?

před 1015 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Daidal

Přesně.

před 1015 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Hm… tak vítej v klubu. Někdy se člověk vyskytne v řekněme „zvláštní fázi“ existence, kdy lhostejnost je tím nejsmířlivějším řešením.

Většinou má člověk na výběr ze dvou základních možností:

  1. zapomenout (ovšem zde je nutný kompletní výmaz paměti, neboť nejde zapomenout jen co se nám zlíbí)
  2. pamatovat (příliš kruté)

Nakonec si každý najde svůj správný důvod ke „gumování“ paměti. );

před 1015 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek