paul1

Přírodních katastrof

Další odpovědi
Rokio

Zdravotních potíží

Smack

Zdravotních potíží

Daidal

Tebe, že přijdeš a položíš otázku

Selhání, průměrnosti, slabosti. Pak těch rodinných tragédií, i když musím přiznat že jsem poslední dobou nějaký necitelný a prostě vše odevzdaně přijímám. Asi pesimismus…
Smrti ne, zdravotních požití trochu ano, ale spíš něčeho jako ochrnutí a podobně, co by podstatně „znemožňovalo“ život. Ale moc nad tím nepřemýšlím (=tedy moc se toho nebávám, ale rozhodně bych to nechtěl).

aliendrone

Jiné újmy, které s sebou život přináší... popište

No páni, JAK si má vybrat někdo, kdo v podstatě prožívá CELÝ ŽIVOT v obavách? Já se POŘÁD „něčeho bojím“, dokonce i za situace, kdy je vše naprosto OK a NIKDE ani náznak mráčku na obzoru, naznačujícího blížící se malér. Prostě jen v obavách čekám, KDY „to přijde“ (A ono to NAJISTO PŘIJDE, není tedy otázkou JESTLI, ale KDY)! To je základní Murphyho zákon – „Co se může pokazit, to se také POKAZÍ!“ ;) :)

Nicméně jinak odkazuji na svoji odpověď zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pro-milovniky-akce-a-sci-fi-videli-jste-uz-film-z-letosniho-roku-valka-zitrka ;) :)

xiperio

Rodinných tragédií

GM

Zdravotních potíží

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Do prkýnka s tou diskuzí, že se v ní nedá GUMOVAT! K čemu jsou tady zlatí zlatí, to nechápu! Uděláš chybku a vypadáš tady jako blb, bo s TÍM PROSTĚ NEHNEŠ!

zjentek

Daidal, více, než odebzdaně přijímat, dělat nelze. To není pesimismus. A ostatní, jako průměrnost, slabost, jsou jen subjektivní pocity jednotlivců. Průměrnost vidím na každým kroku. Musel bych zešílet, chtít to napravit. (;

Daidal

To je sice pravda, ale já jsme spíš poslední dobou nějaký lhostejný, i když se za to trochu stydím. A myslím to tak, že mě nic nepřekvapí, jsem na vše připravený v tom smyslu, že je mi to tak nějak jedno a je mi jedno, co přijde… Dřív jsem se pro srovnání hodně bál tragických událostí v rodinně, vždy když jsem viděl sanitku jet po blízko naší ulice, tak jsem si přál, aby nejale za někým z rodiny a doufal, že se nic nestalo… Teď, přestože mám všechny, rád je mi to nějak jedno a dopředu si tak nějak říkám, že jestli se něco stalo, tak se stalo a asi se stát mělo (a přitom se ani nic nestalo)… :/

To co nazýváš pocity, myslím já spíš vlastnosti (svoje – pokud jsou takoví ostatní, je mi jedno, většina ostatních je logicky PRŮMĚRNÝCH a toho se nejde bát).

zjentek

Asi ti rozumím.

„Nebylo zdaleka nejhorší, v jak vážném stavu se nacházel. Nejhorší bylo, že mu to vůbec nevadilo.“

Možná nějak takhle, ne?

Daidal

Přesně.

zjentek

Hm… tak vítej v klubu. Někdy se člověk vyskytne v řekněme „zvláštní fázi“ existence, kdy lhostejnost je tím nejsmířlivějším řešením.

Většinou má člověk na výběr ze dvou základních možností:

  1. zapomenout (ovšem zde je nutný kompletní výmaz paměti, neboť nejde zapomenout jen co se nám zlíbí)
  2. pamatovat (příliš kruté)

Nakonec si každý najde svůj správný důvod ke „gumování“ paměti. );