annas

Být, či nebýt? V životě se vyskytne mnoho situací, jež nemají správné/ nesprávné řešení, stejně jako některé otázky.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b&q=ot%C3%A1z­ky+na+kter%C3%A9+nel­ze+odpov%C4%9Bd%C­4%9Bt&sa=X&ved=0a­hUKEwjOrfGwha­zeAhUB-aQKHQgwBZIQ1QI­IigEoBA&biw=1106&­bih=882

Z odkazu jsem vybrala pro zajímavost několik vylučovacích otázek – buď x nebo. Nic víc. Ani jedna možnost není nesprávná. Je volba snadná a jednoznačná?

Hamletovská otázka
„Být, či nebýt? To je to, oč tu běží!“ Dilema o bytí a nebytí.

Nebo otázka
„Je sebevražda odvážný, nebo zbabělý čin?“
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-sebevrzda-odvazny-nebo-zbabely-cin
Michala11 – děkuji za inspiraci.
--

1. Radši byste žili

  1. 1000 let jeden život ; b) 10 životů po 100 letech?

2. Radši byste měli v životě tlačítko

  1. Replay; b) Pause?

3. Radši byste byli

  1. bez internetu; b) bez mobilu?

4. Radši byste ze světa vymýtili

  1. všechen hlad; b) násilí?

5. Radši byste dali nejlepšímu kamarádovi k narozeninám

a) hodně špatný dárek; b)nebo vůbec žádný?

Někdy je rozhodování opravdu těžké.

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/mobil-iphone-ruce-s-telefonem-1065321/

Nejlepší odpověď
led

Odpovědět, nebo neodpovídat – to je otázka: je důstojnější zapřít se a snášet otázky a odpovědi, anebo se vzepřel moři dotazů a skoncovat to navždy? Tak by zde možná řekl Hamlet, princ Dánsky

1. Milénium, 1000 let, krásný věk, ale žít ho
v neustálém smutku ze ztráty rodných a přátel, co ocitli se v daleké minulosti,
v neustálém smutku, když dnes vyhánějí zdravých lidí z práce do penze, jen proto, že se dožili důchodového věku
To raději si vícekrát zopakuji koloběh života a nevědomá svých minulých a budoucích životů, ráda přežiju svůj jediný život, od věku nevinnosti dítěte, první lásky, dospívání, radost blízkého, práci a tvorbu života, radost z vlastních dětí, i tu podzim života a když přijde můj čas odejdu…

2. Vyřčená slova již nelze vrátit zpět,
ale je možno udělat pauzu a dopřát si zamyšlení.

3. Internet sblížil lidí, ale je taky rozdělil.
Mobil umožnil být na dosah, ale ve chvílích, kdy člověk chce být sám, se stává přítěží.
Och, jaký byl krásný život bez mobilu a internetu, člověk byl blíže přírodě a životu

4. Pokud zlikvidujete násilí a nenávist mezi lidmi, zmizí také jejich plod – hlad

5. Raději příteli s upřímnosti nedat žádný dárek, než dát hodně špatný dárek, který mu může navodit nemalé nemilé myšlenky.

Další odpovědi
Drap

Zajímavá a náročná otázka a stejně taková odpověď. Ať odpovím jakkoli, budou všechny odpovědi správné, nebo špatné, podle toho kdo to bude hodnotit. Tady je to jedno, o nic nejde, ale muset se tak rozhodnout v reálném životě by byl problém.
Sebevraždu hodnotím jako zbabělý čin člověka s velkou odvahou. Přesto si dokáži představit situace, kdy se to může zdát jako nejlepší řešení.

  1. vybírám deset životů po 100 létech. Oboje by mělo své výhody i nevýhody.
  2. Raději si pause
  3. Vybíram bez mobilu. Dokáži žít i bez mobilu i internetu. Kdysi jsme tak žili a nebyl žádný problém. Pro některé bude volba snadná, protože mobil jim může zastoupit i PC s internetem. Osobně internet v mobilu nepoužívám

4 Vybírám hlad. Obé jsou jen teoretické předpoklady, jak známe lidstvo a společnost ničeho takového ani v jednom reálně dosáhnout nejde.
5. Raději špatný dárek. Zde je to nejjednodušší odpověď. Vždy je lepší mizerný dárek než žádný. Pouze u tohoto bodu, pokud bych chtěl všechny body zodpovědně rozebrat do důsledku, nemám problém.

aliendrone

Na většinu otázek lze odpovědět pokud by bylo známo trochu více o okolnostech (definovat konkrétněji podmínky), protože takto se dají zvolit OBĚ možnosti (a to jak správně tak i špatně ;) :D)

Například „Být či nebýt?“ To by mohlo být celkem jednoduché – pokud bych nebyl, zmizela by příčina a tudíž i nutnost řešení problému. ;) :)

Sebevražda ANO/NE? Viz „dodatečné podmínky“ dokážui si představit takové, že OBĚ odpovědi by byly správné.

  1. LOL – o5! Jistě bych z hlediska kontinuity zvolil tisíciletý život (a to navzdory riziku, že v případě „incidentu“ mám definitivní utrum), na druhou stranu představa, že bych takhle zdevastovaný to měl kroutit ještě tisíc let… OMG! ;) :D
  2. A nešlo by mít OBĚ tlačítka? Oboje by se mi NÁRAMNĚ HODILO!! Tolik věcí jsem už nezvratně podělal a ta pauza – ježiš, umačkal bych si asi prst! ;) :D :D
  3. Tady to mám jdnoznačné – bez mobilu. Holt jsem z doby, kdy se např. rande plánovalo z tlf budky a „dodatečné změny“ byly dost těžko proveditelné.

A šlo to bez komplikací. Když vidím dnešní doslova ZOUFALOU organizační neschopnost (navzdory okamžité možnosti komunikace), tak se divím, jak jsme vůbec kdysi dokázali existovat, aniž by se všechno totálně podělalo. :)

  1. Pomáhat lidem, kteří o to nestojí je nejen nesmyslné, ale dokonce kontraproduktivní! I kdyby se někomu podařilo vymýtit hlad i násilí, je téměř jisté, že by za to sklidil VELIKÝ NEVDĚK! Myslím. :)
  2. O5 viz úvod – někdo by si řekl, že lepší je „alespoň něco dát“, tedy „vzpomenout si“, ukázat zájem… Jenže si umím vydedukovat, že např. beznohý by si klidně odpustil dárek jako jsou brusle! ;) :D :D

NJN, souhlasím, že někdy to je opravdu těžké. :)

Hezky jsem se pobavil při psaní odpovědi, hvězda to jistí, xixixi!

zjentek

Ann. no tak tohle je celkem easy, to byste měla uhádnout i vy snadno a jednoznačně:

  1. a
  2. b
  3. a
  4. b
  5. Zde jsem jaksi nezachápal… proč bych nejlepšímu kámošovi dával žádnej anebo blbej dárek? Anebo počkat- tady se něco rozdává? Já měl totiž pár dní zpátky narozky! Dík. ;)

---------------------______________----------------------------

Co se otázky týká, tak JEDNOZNAČNĚ- být!

ivzez

1 + 2 + 5: ani jedno
3: bez mobilu
4: oboje

Sbevražda → podle mne jde o zabělý čin.

A bonus nakonec:
Samozřejmě být…