Pavel1212

Bude čárka ve větě?

„Právě držíte v ruce jedinečné vydání novin(,) vytvořených za účelem získání informací.“

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Ne, nebude.

Chybí jiná možnost.

… jedinečné vydání novin, ,je takové vydání, které je ojedinělé, něčím výjimečné atd.

Už přívlastek " jedinečné " tomu napovídá, že se v tomto vydání objeví výjimečné informace. Kvůli tomu byly noviny vydané.

Noviny byly napsané, pak vydané s určitým obsahem. Takže bych změnila tvar přívlastku. … vydání novin vytvořené za účelem …

Další odpovědi
ivzez

Ne, nebude.

Řekla bych, že nebude. Ale podle mne ja ta věta špatně.

„Právě držíte v ruce jedinečné vydání novin vyDANÉ … “

Myslím, že se slovo „vytvořený“ vztahuje k jedinečnému vydání,
nikoliv k novinám.

A noviny se vydávají (nevytvářejí), aby informace poskytly,
nikoliv získaly.
(Za účelem získání informací je lidé kupují a čtou.)

Rokio

Ne, nebude.

Věta má pouze jeden přísudek, a tak zde čárka nebude.

elkon

Ano, bude.

ivzez

Elkon/e, proč zbytečně matete tazatele chybnou odpovědí?
(Ani jste se nepokusil o nějaké „zdůvodnění“ → myslím, že jste věděl, proč.)

cochee

Rokio: přítomnost či nepřítomnost několikanásobného ani rozvitého přísudku by v žádném případě neměla vliv na to, zda má nebo nemá být čárka ve větě na místě určeném tazatelem.