Vojtěch

Jak napsat čárky ve větě s přechodníkem

Pěkný den přeji, prosím o radu jak správně napsat čárky ve větě níže. Bude-li to i s vysvětlením budu rád. Díky.

„Jeden z úkolů, které se Jan zavázal splnit maje za to, že se jedná o úkol jednoduchý, byl nad jeho síly.“

Nejlepší odpověď
quentos

Před holým přechodníkem čárku nepíšeme, před rozvitým ano. Posuďte sám, zda se jedná o holý, či rozvitý – je to zřejmé na první pohled.