teufl

Jak napsat čárky v následující větě?

S čárkami, nebo bez čárek?

Společně se svým spolupracovníkem, ---jméno---, soutěž vyhrál. xxx Společně se svým spolupracovníkem ---jméno--- soutěž vyhrál.

Nejlepší odpověď
quentos

Takto napsáno to bude bez čárek. Jiná situace by byla „… s …(jméno), svým spolupracovníkem, soutěž vyhrál“ – tam už by to byl přístavek a ten by se čárkami oddělil.

Další odpovědi
ivzez

Se svým spolupracovníkem Karlem (podmět neuveden) soutěž vyhrál
nebo
se svým (nejmenovaným) spolupracovníkem Karel soutěž vyhrál?

Ale v obou případech bych psala bez čárek.

vas999

Pokud vím, tak záleží na to , co tou větou chceme říct. Pokud je to, že vyhrál se svým spolupracovníkem, pak s čárkou. Pokud nám ale jde i o to jméno, pokud chceme sdělit, nejen že to s ním vyhrál, ale také kdo ten on byl, pak bez čárky a tím tu informaci zdůrazníme.