Frofo

Britský humor

Čím je tento druh humoru specifický?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Suchý. Syrový. Satirický. To jsou nejčastější s-adjektiva, jaká se ve spojení s britským humorem používají, a ne neoprávněně. Britové žertují podobným způsobem jako my Češi, někdy se mi ale zdá, že si dokáží lépe než my zachovat vážnou tvář a přitom chrlit hlášku za hláškou.

Někdy je však jejich humor tak drsný, že i mně se to zdá být trošku silným šálkem kávy, to když např. varují řidiče před rychlou jízdou a nebezpečím, jež mohou při rupnutí nervů představovat dopravní zácpy (anglicky traffic jam) velice expresivním vyobrazením sklenice krvavě rudé marmelády, v níž jsou na padrť rozdrcená (červená) auta. Sklenice nese nápis Není jam jako jam.
http://avije.mis­tecko.cz/rubri­ky/homepage/brit­sky-humor

Další odpovědi
Drap

Tím, že je většinou takový suchý.

Děda Louda

Vezmeš-li v úvahu rozlehlost bývalého britského impéria, nelze patrně najít sjednocující hledisko. O charakteris­tických rysech lze mluvit u jednotlivých skupin tvořících tak různorodou směsici. Výrazným představitelem takto charakterizova­telných projevů je například humor anglický.