Veerdi

Jak sepsat před rozvodem Dohodu o vypořádání společného jmění manželů?

Dobrý den,tchýně se rozvádí.Potřebuje do rozvodu mít vypořádané společné jmění manželů?Nebo se to může řešit až po rozvodu?Jde o to,že bude muset tchána vyplatit,aby jí zůstal byt,který mají v OV oba dva.Bude si na to muset brát úvěr,který ale dostane až po rozvodu.Jak tedy sepsat nějakou předběžnou dohodu,že byt zůstane jí a peníze dá tchánovi až po rozvodu?Nebo to k rozvodovému řízení být dořešené nemusí a stačí to řešit až potom?

Nejlepší odpověď
kropitko

Doporučuji vyhledat notáře, jelikož se jedná o dost značný majetek. Notář dohodu sepíše tak aby měla všechny náležitosti, aby časem nedošlo k nějakým nesrovnalostem.

Rozvod dohodou je nejlepší a nejrychlejší, takže doporučuji majetek vypořádat před rozvodem(tedy mít připravenou k soudu dohodu o vypořádání majetku).