Michal Kole

Co je společné jmění manželů ?

Dá se to nějak vysvětlit jednou větou či souvětím, bez zbytečných právních pojmů ?

Odpovědi
Drap

Obecně se dá říci, že společné jmění manželů je vše, co pořídí či zbudují po uzavření manželství.

sevos

To je to,co asi ty mít nikdy nebudeš.

anonym

SJM je vše, co manželé vybudovali nebo pořídili za dobu trvání manželství – od svatby do rozvodu.
Nespadá do toho nic, co vlastnil každý z manželů před uzavřením manželství, nebo získal během manželství jako dar nebo dědictví, které připadly jenom jednomu z manželů.
Michale, otevři si stejné téma v šedé liště. Tebe přece není třeba ji učit používat.

anonym

¨Vše,co získali za dobu manželství.Třeba i vanu!