Teelphone

Je výhra v loterii součástí společného jmění manželů při rozvodu?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud ji vyhraješ v době trvání manželství tak ano. Pokud ovšem nemáte předmanželskou smlouvu, v které je uvedeno, jak se případné výhry dělí.

Další odpovědi
marci1

Pokud nemáte nějak definovanou nemanželskou smlouvu, tak vše co nabude manžel a manželka v době trvání manželství, je společné. Pouze pokud jeden z manželů dostane dar, tak patří jen jemu. Výhra je součástí společného jmění manželů.

NikkiHeat

Bohužel je.....a proto sázím tajně a mám účet na Kajmanech ))))

cukrar

Ano, jistě.

lucka470

Dobrý den, řešení společného majetku při rozvodu není většinou něco složitější. Sama jsem si tím prošla. A proto chci poradit ostatním, podívejte se na https://www.ci­kr.cz/rozvod-vyporadani-spolecneho-jmeni/, mně to osobně celkem pomohlo. Takže doporučuji.

Smlouvyzdarm

Hm, otázka je uzamčená. Chvíli jsem přemýšlel, že ji položím znovu a doplním, protože si myslím, že diskuse nikdo moc neprochází a spokojí se s tím co je označeno jako nejlepší odpověď, byť mám pocit, že to často bývá hlavně ta nejrychlejší odpověď a nikoliv ta skutečně nejlepší, ale to už jsem tady někde psal ..... Nemyslel jsem tím sice zrovna tento případ, ale po přečtení otázky a odpovědí mne hned napadly další souvislosti, a to sice:
Jaká by tedy byla odpověď kdyby si třeba tu sportku koupil za své peníze (myšleno za ty, které si naspořil ještě před manželství, nebo třeba dostal darem za trvání manželství nebo třeba zdědil za trvání manželství – to co dostanete darem je vždy vašim výlučným vlastnictvím (no skoro vždy)stejně jako to co zdědíte ..... a jak by se na to pohlíželo, kdyby si tiket koupil za peníze, které utržil prodejem třeba něčeho co dostal darem od manželky k prvnímu výročí.
Tak a teď jsem zvědav jaká bude reakce.