pizlicka

na co mam narok ze spolecneho jmeni manzelu?

manzel je zivnostnik v oboru opravar obuvi.ma pronajatou mistnost,kde ma stroj,vybaveni a prodava tam i boty,takze tam ma zbozi v hodnote sto tisic kc.mam narok na polovinu z toho vseho????on tvrdi,ze ne,ja slysela,ze ano.dekuji vsem.
Doplňuji:
dr.axl!nespojuj veci,ktere spolu nesouvisi.memu znamemu se stalo,ze jej pred casem vlastni zena obrala o polovinu vecí z podnikani,ja tvrdim,ze se to nesmi,ze je to nezakonne.pravnicka mu rekla,ze ma na to pravo,policie take.proto se ptam,a uvadim priklad,zda muzu vzit svemu muzi polovinu z podnikani.muj rozum rika,ze jsou to veci k zivobyti a je to nezakonne,ale proc policie a pravnik meho znameho tvrdi opak???chci vedet,kde je pravda.TAKZE PRESTAN TU PLODIT SVE OSOBNI NAZORY A ODPOVEDI ZALOZENE NA DOMNENKACH!

Nejlepší odpověď
hanulka11

myslím, že nejkvalitnější odpověď bys dostala zde
http://www.pra­vorychle.cz/prav­ni-poradna-on-line.html?gclid=­CPTjjYLQh7ICFdHMzA­odWBkAIw

Další odpovědi
anonym

To ještě pořád nemáš právního zástupce? Jednak se bez něj stejně neobejdeš a on by tě aspoň v podobných záchvatech vrátil na zem.

  1. Rozhodující je, zda jste měli předmanželskou smlouvu, kde by bylo jeho podnikání vyčleněno ze SJM.
  2. Zřejmě se jedná o zboží určené k prodeji (skaldové zásoby), anebo k opravě. Co by ti vlastně bylo platné? Stejně bys jej nemohla zpeněžit a na prodej on má ŽL.
  3. Teprve když zboží prodá, má na měm obchodní marži (tj. rozdíl mezi velkoobchodní nákupní cenou a malobchodní prodejní cenou. Čili se nejedná o jeho majetek, ale podnikatelská aktiva. Teprve z té marže má zisk, z něhož platí daně a další odvody, včetně provozních nákladů (stroje, energie, materiál, pronájem provozních prostor).
  4. Nedávno jsi tady řešila, že si jeho auto převedeš na sebe. Dále, že požaduješ 9 tisíc měsícně pro svou osobní potřebu (za to, žes partnera poctila svou přízní a že máš dle svého soudu tělo modelky?) On měl 1/2 ID, ty na ÚP, trochu soudnosti by neškodilo.

Doplňuji:
oprava . „skladové zásoby“.

  • další odkazy:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-se-manzelka-ktera-je-na-uradu-prace-odstehuje-od-manzela
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-jsem-dostala-darem-dum-a-prodam-jej-a-koupi-novy-dům

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/manzel-nebo-pritel

baghira

Na návrh některého z manželů soud zúží společné jmění manželů až na věci tvořící obvyklé vybavení společné domácnosti v případě, že jeden z manželů získal oprávnění k podnikatelské činnosti nebo se stal neomezeně ručícím společníkem obchodní společnosti.

Z textu zákona vyplývá, že o zúžení SJM musí manžel-podnikatel požádat soud.

venkovan

Já bych byl pro. Převzít polovinu zboží a s tím i závazky z toho plynoucí. A když polovinu, tak rovnou polovinu – opravené, neopravené od všeho polovinu.
No tak mne napadlo – nejlepší by bylo, aby žena si vzala všechny levé a manžel všechny pravé boty . To by bylo rovným dílem skoro 50/50.

pizlicka

hanulka,dekuji moc za uzitečny odkaz.

anonym

Z tvých dotazů vyplývá, že ses rozhodla jít za hlasem svého srdce. Podívej se na historii svých otázek s trochou soudnosti. Co to o tobě vypovídá?

pizlicka

bohemico,dr.ax­le,nechte si sve osobni nazory a domnenky pro sebe,ano?me zajimaji fakta.spojujete nespojitelne,otazky pred casem nijak nesouvisi s otazkami polozene nyni.i kdyby jakkoli souvisely,ja se za svuj zivot ospravedlnovat nemusim.TAKZE!bud odpoved na moji otazku,nebo nic.dr.axle,ty tu usmernujes druhe,a jsi pekna zmije falesna.uz vim,jak fungujes.naoko se tvaris jako pritel a pak to co ti kdo rekne soukrome,vypustis zde.za co tu karas druhe,sam delas.

venkovan

Aj ta krásná, milá slova. jako kdyby kolegové ťali do živého.

anonym

Fakta? Před časem jsi dostala darem od přítele dům,potřebovala ses vyhnout placení daně a zrušit trvalé bydliště přítelovy bývalé manželky.Pochlubila ses, že máš úspory a darovaný dům,pokládáš se za zámožnou,ale sama jsi uvedla, že ti vše spadlo do klína. Později jsi požadovala po manželovi výživné cca 9tis.Kč,protože jsi na ÚP, manžel je invalidní důchodce (dokonce poloviční) a ještě má opravnu obuvi, ze které chceš také profitovat.A před několika dny jsi tady řešila, že jsi získala osobní vůz (váš nebo jeho). Na názor mám právo, domněnky se zakládají na faktech, které sama uvádíš. Usměrni trochu sama sebe…a nemlaskej !

pizlicka

ukaz mi,kde pozaduji po manzelovi devet tisic vyzivne,ty náno!

anonym

Z prosté rekapitulace tvých vlastnívh příspěvků, si přece každý udělá své vlastní závěry.
V odpovědi jsem uvedl pragmatické souvislosti z pohledu zákonných nároků. Pokud se ti nelíbí, pak nadávej na zákony, ne na mne, já jen cituji, na co ses ptala.
A'propo, kde jsi sebrala dogma, že ani přítel nesmí říkat pravdu? Vždy jednám otevřeně, nikdy jsem ti nesliboval žádné pokrytectví.

pizlicka

petře,jestli mas potrebu osobnich nazoru,mame tu mejl!

anonym

Pravdu díš – viz na osobní vzkazy slouží vnitřní pošta. Že sis to sama nepřipomněla, když jsi v doplnění otázky uvedla můj nick, ač už v tuto chvíli jsi měla požít poštu.
Já jsem pouze reagoval, příště si laskavě zameť před vlastním prahem.