vita

Dar se taky dělí při rozvodu??

Zdravím. Mam dotaz jak to je když můj děda si koupil před půl rokem televizi a protože chtěl jinou a daroval mi ji musim se při rozvodu dělit i o něco co jsem dostal darem nebo jako dárek?? Dík za odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

Ne, pokud se jedná o osobní dar jednomu z manželů a lze jeho nabytí prokázat (např. svědecky), tak tento dar se ze SJM vyjme. Dělí se jen společně nabytý majetek.

Další odpovědi
Reezo

Pokud tě zajímají informace ohledně majetku a manželství, tak na Stream.cz je pořad , který se zabývá majetkem a rozvodem. Jmenuje se Ďáblův advokát. Jinak pokud je jedná o dar určený tobě, tak je jen tvůj, stejně jako dědictví atd…

Zdroj: http://www.stre­am.cz/#!/pora­dy/dabluv-advokat