pizlicka

Kde podat zadost o rozvod, pokud má manzel trvaly pobyt v Brně a manzelka v Uherskem Hradisti?

prosim,kdyz ma každý trvaly pobyt v jinem meste,kde podat zadost o rozvod?kdyz jej podam a dam na podatelnu,musi tam byt podpis manžela???děku­ji.rozvodove papiry mam vzit kde?primo v soudni budove?

Nejlepší odpověď
anonym

Žádost o rozvod podej buďto u soudu, v jehož obvodu jste – jako manželé, měli trvalé bydliště – pokud v tomto obvodu aspoň jeden z vás má trvalé bydliště i nyní.
Jestliže jste se z bývalého trvalého bydliště odstěhovali oba, je místně příslušný ten soud, v jehož obvodu bydlí žalovaný (tedy, v tomto případě, manžel).
___
Žádost o rozvod podepisuje ten, kdo ji podává, tedy (v tomto případě) ty. Manžel se svůj podpis připojí až u soudu.
___
„Rozvodové papíry“ – pokud tím myslíš žádost o rozvod – může ji zpracovat právník (ten ví, jak) a nebo si přečti tuto rámcovou ´kuchařlu´ – http://www.muj­vztah.cz/zadost-o-rozvod/ .