Avatar uživatele
nostra

Koupě vozidla od jednoho z manželů

Ahoj. Mám možnost koupit vozidlo, které je v tech. průkazu napsané na pána (prodejce). Ten se mi však mezi řeči svěřil, že je v rozvodovém řízení a chce toto vozidlo prodat, aby se mohl s manželkou vypořádat. Má otázka zní, je možné, aby prodal toto vozidlo bez vědomí monželky? (Já samozřejmě nemůžu znát jeho rodinné poměry, jestli auto nabyl před manželstvím, v něm, jestli má přemanželskou smlouvu…) Mám trvat na tom, aby v kupní smlouvě byli jako prodávající zastoupení oba? Nerad bych něco koupil a za pár dní bych byl tahán po soudech a přišel bych jak o peníze tak o auto. Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr, anonym před 4647 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pan je majitel , tak on ho musi prodat a nebudete z toho mit zadne problemy. Kdyby vam o tom nerekl , tak to take nevite a nemusite se obavat. Nekdo prodava auto , aby si mohl zaplatit sve dluhy a take by jste je neplatil za nej pak vy. Neco jineho je , kdyz auta prepisuji na rodinne prislusniky , nebo nekoho znameho. To je pak jako " ucelove " , ale tohohle bych se nebala. -iv-

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Záležitosti rodinných poměrů tě nemusí zajímat.Záležitost vyrovnání a nebo oznámení jeho manželce je pro tebe bezpředmětné.Ku­puješ vozidlo od majitele vozidla a to je podstatné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Rozhodně trvejte na tom, aby smlouvu zároveň podepsala manželka nebo vám dala písemné prohlášení, že auto nepatří do společného jmění manželů. V §21 odst.1 je sice stanoveno, že manžel je oprávněn zastupovat druhého manžela v jeho běžných záležitostech, vzhledem k ceně auta ale nemusí jít o běžnou záležitost. Je pravděpodobné, že se pán nechce férově s manželkou vyrovnat a smlouva bude prohlášena za neplatnou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jambalaya

Manželé jsou zástupní a je úplně jedno, kdo je napsán jako majitel. Pokud je auto pořízeno za doby manželství je to SJM. Prodat auto tedy může kterýkoliv z manželů. Automaticky se předpokládá, že s tím druhý z manželů souhlasí, pokud ne, pak si to musí vyřídit soukromě doma. Není zvykem, kromě nemovitostí a půjček, aby byl na jiných smlouvách podpis obou manželů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek