Avatar uživatele
Registrovaný

Koupě vozidla od jednoho z manželů

Ahoj. Mám možnost koupit vozidlo, které je v tech. průkazu napsané na pána (prodejce). Ten se mi však mezi řeči svěřil, že je v rozvodovém řízení a chce toto vozidlo prodat, aby se mohl s manželkou vypořádat. Má otázka zní, je možné, aby prodal toto vozidlo bez vědomí monželky? (Já samozřejmě nemůžu znát jeho rodinné poměry, jestli auto nabyl před manželstvím, v něm, jestli má přemanželskou smlouvu....) Mám trvat na tom, aby v kupní smlouvě byli jako prodávající zastoupení oba? Nerad bych něco koupil a za pár dní bych byl tahán po soudech a přišel bych jak o peníze tak o auto. Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Pan je majitel , tak on ho musi prodat a nebudete z toho mit zadne problemy. Kdyby vam o tom nerekl , tak to take nevite a nemusite se obavat. Nekdo prodava auto , aby si mohl zaplatit sve dluhy a take by jste je neplatil za nej pak vy. Neco jineho je , kdyz auta prepisuji na rodinne prislusniky , nebo nekoho znameho. To je pak jako " ucelove " , ale tohohle bych se nebala. -iv-

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Záležitosti rodinných poměrů tě nemusí zajímat.Záležitost vyrovnání a nebo oznámení jeho manželce je pro tebe bezpředmětné.Kupuješ vozidlo od majitele vozidla a to je podstatné.


Avatar uživatele
Zlatý

Rozhodně trvejte na tom, aby smlouvu zároveň podepsala manželka nebo vám dala písemné prohlášení, že auto nepatří do společného jmění manželů. V §21 odst.1 je sice stanoveno, že manžel je oprávněn zastupovat druhého manžela v jeho běžných záležitostech, vzhledem k ceně auta ale nemusí jít o běžnou záležitost. Je pravděpodobné, že se pán nechce férově s manželkou vyrovnat a smlouva bude prohlášena za neplatnou.


Avatar uživatele
Bronzový

Manželé jsou zástupní a je úplně jedno, kdo je napsán jako majitel. Pokud je auto pořízeno za doby manželství je to SJM. Prodat auto tedy může kterýkoliv z manželů. Automaticky se předpokládá, že s tím druhý z manželů souhlasí, pokud ne, pak si to musí vyřídit soukromě doma. Není zvykem, kromě nemovitostí a půjček, aby byl na jiných smlouvách podpis obou manželů.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.