láďa1

Společný majetek manželů,komu patří auto?

V době mého manželství jsme prodali s mojí matkou dům ve kterém jsme dříve žili.Peníze které jsem dostal do matky z prodeje jsem použil na koupi nového auta.Patří auto mě,nebo patří i manželce.Jde přece o dar mé matky?Prosím jak to je?Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud jsi peníze dostal ty osobně, patří auto tobě, pokud jste ty peníze dostali jako manželé, patří oběma – tedy rozhodující je úmysl dárce.
No – a pokud se s manželkou nedohodnete (a dárce – matka, svůj úmysl jasně neprojeví/ila), rozhoduje soud.