Stingo

jak se řeší rozvod?

Když jeden podá zadost o rozvod a ten druhy ma trvale bydliště na stejnem místě jako partner, ale nezdržuje se tam a dotyčný neví, kde je? Může se rozvést bez jeho vedomi, když si nevyzvedává poštu?

Odpovědi
Zbynas

Tzv. sporný rozvod (ust. § 24, odst. 1 zákona č. 94/1963 Sb.)

Podmínky sporného rozvodu:

manželství je tak hluboce a trvale rozvráceno, že nelze očekávat obnovení manželského soužití soud bere v úvahu příčiny rozvratu manželství.

Manželství lze v zásadě rozvést i v nepřítomnosti druhého manžela (tj. nedostaví se k jednání) a i v případě, že je např. nezvěstný. Soud mu v takovém případě ustanoví opatrovníka. S ohledem na skutečnost, že se jedná o poměrně velký zásah do osobních práv, obvykle se soud snaží doručovat manželovi i několikrát.

vlajan1981

Ano, je to tak, jak píše Zbynas. Tedy jde to, ale je to trochu komplikované. Pokud ovšem v takovéto situaci jste, tak si myslím, že asi nejlepší by bylo kontaktovat nějakého advokáta, který se právě rozvodovým právem zabývá. Jestli pro vás můžu mít doporučení, tak já mám dobré zkušenosti s https://www.ci­kr.cz/ Když jsem se rozváděla, tak mi velice pomohl.