tomanino

Soud řeší SJM po rozvodu více jak 1Olet. Mohu již podat stížnost k mezinárodnímu soudu do Štrasburku?

Soudím se o SJM po rozvodu již více jak 1Olet.Odstěhovala jsem se od bývalého manžela(domácí násilí- dodnes se musím léčit odešla jsem jen s doklady a několika kousky spodního prádla jinak jsem tam vše zanechala šlo mi o život)Po 3letech bývalý manžel spáchal sebevraždu. Nyní stojím u soudu proti jeho dceři.Majetek tam je, ale soudkyně se jeví jako když míní chránit dceru bývalého manžela aby mi nic nemusela vyplatit. Tato osoba dříve pracovala u tohoto soudu a znala se se všemi. Neustále soudkyně protahuje jednání.Navrhovali jsme podjatost nelze(soudkyně)Pře­vést do jiného města -nelze(soudkyně)Čás­tka kterou jsem požadovala je po 1Oletech znehodnocenaˇsa­mozdřejmě i psychická újma na zdraví – za léta průtahů.Podotýkám, že jsem již před několika lety podala na různé instituce MVČR, Ministerstvo spravedlnosti, Ombucman, poněty -stížnosti, žádná odpověd Chci proto na výše jmenovaný soud, soudkyni a zároveň tedy na náš stát podat žalobu k mezinárodnímu soudu do Štrasburku. Jak to mám udělat? Prosím poradťe.

Nejlepší odpověď
standa

Doplňuji správnou odpověď dendrofila o odkaz na docela vystížný článek dr. Mlčocha (viz zdroj)

A je nepochybné, že se bez spolupráce s advokátní kanceláří neobejdete.

Zdroj: http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­fo/pravo/stiz­nost_k_evropske­mu_soudu_pro_lp_na­vod_informace_a_po­kyny_podani_stiz­nosti.html

Další odpovědi
anonym

Ano, ale nejdříve musíte vyčerpat všechny možnosti v ČR. Mám na mysli zejména Ústavní soud. Případně jiné soudy.