palko222

Jak urychlit Sůžení jmění manželů,když nejsme rozvedení

Dobrý den,manželka si za mými zády za poslední rok nabrala půjčky a nyní se rozvádíme,ale ona nedělá a odstěhovala se do jiného města a já se bojím,že mi dají exekuci,ikdyž jsme se dohodli,co kdo bude splácet.Na netu sem se dočetl,že SJM nechrání co bylo zpátky,ale do předu.Musí se SJM uzavřít pouze přes notáře nebo tam pak stačí zajít a ověřit podpisy??A také sem se dočetl,že jde v takové situaci(vážné)o­bratit se na soud s tímto návrhem a jak postupovat přesně a jak dlouho to asi trvá.Musel bych v takovém případě chodit k notáři??Man­želství bude asi rozvedeno až zhruba za 5 měsíců.Děkuji
Doplňuji:
Děkuji za rychlé odpovědi,někde se píše právě,že to musí být sepsané u notáře a někde,že to můžeme sepsat sami,tak nevím.A když to podám k soudu,tak to musím mít už od notářky sepsané nebo si to ten soud bude zjišťovat sám a za jak dlouho k tomu soudu dojde??Díky

Nejlepší odpověď
atriplex

Notář je nutný. Více info v odkazu.

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/ducho­dy-a-davky/18809-dohoda-o-zuzeni-spolecneho-jmeni-manzelu

Další odpovědi
Jambalaya

V každém případě se nejprve obraťte na právníka.
„Dohoda o zúžení společného jmění manželů podepsaná u notáře, není účinná vůči třetím osobám, zejména věřitelům“.
Abyste nemusel platit dluhy, které vaše manželka nadělá ještě před rozvodem, je potřeba se obrátit na soud. V případě soudního rozhodnutí se zůžení SJM na případné věřitele již vztahuje.
Doplňuji:
Vy můžete:

  1. sepsat zúžení SJM u notáře. „Tato dohoda však není účinná vůči třetím osobám, zejména věřitelům“. Tzn., pokud si vaše žena vezme úvěr a věřiteli neoznámí vaši dohodu (proč by to dělala), může věřitel vymáhat dluh z vás, neboť se ho vaše dohoda netýká. Takto sepsaná dohoda se vztahuje na jiné věci, např. na dědictví.
  2. zúžení SJM na základě rozhodnutí soudu. „Je účinné vůči věřitelům“, tzn. pokud si vaše žena vezme úvěr, pak jí věřitel „nemůže“ vymáhat na vás!

Tolik rozdíl mezi a) a b), proto vám doporučuji obrátit se na právníka. Ten by vám měl říci, zda je dobré mít předem dohodu sepsanou od notáře apod., to jsou detaily které neznám . Možná to k něčemu bude, ale možná taky ne.

pondělí

soudně požádat o uzavření majetku,jinak to chce se dohodnou se ženou na podmínkách a stačí jak to sepíšeta sami a necháte si jen potvrdit opodpisy
ale ze svého okolí vím,že ženy nemají v mozku v některých případech inteligenci ,ale jen mstivé pudy,a pak jejich lhaní a a vymýšlení působí na partnera likvidačně,
a nejhorší je na tom to,že soudci poslouchají jen ženský pláč,i když je vymyšlený,protože žádný chlap třeba nepřizná,že jej žena mlátí a soudce to neposlouchá
A TAK RADÍM VŠEM,PŘED SŃATKEM UZAVŘETE DOHODU,KDE VYMEZÍTE MAMTINELY,DOHO­DU,MŮŽETE TAKTO UDĚLAT I BĚHEM MANŽELSTVÍ,A NE­NECHTE SE JEN ŠÁLIT ŽENSKÝM TĚLEM,KTERÉ JEN CHCE ZNEUŽÍT VAŠE CITY.
je to surové ale berte to tak co napsali o ženách myslitelé v dávných dobách,
ŽE ŽENA JE OD POČÁTKU LIDSTVÍ JEN OBYČEJNÁ PROSTITUTKA A NEMŮŽE ZA TO,PROTOŽE TO JE JEJÍ PŘIROZENOST.
je vlastně platné čestné prohlášení vaší manželky,kde uvede důvody půjčky a vyřadí vás z případných sankcí,stačí ověřený podpis,pokud se skutečně budeta rozvádět můžete se už nyní dohodnout s manželkou na vypořádání,sepsat můžete u notáře i právníka,a to i každý zvlášt bez přítomnosti druhého.