Vypořádání majetku

Dobrý den,po pěti letech manželství se chceme rozvést.Jak se řeší otázka majetového vyrovnání,když jsme si koupili byt v osobní vlastnictví a z banky jsme si brali úvěr 700.000Kč,zbytek peněz jsme měli.Hypotéku splácíme teprve dva roky a ani jeden nemáme na vyplacení.Když byt prodáme,tak naši hypotéku si přebere osoba,které byt prodáme?
Doplňuji:
Děkuji Vám za odpovědi,pokud bysme se měli jeden druhého vyplácet,tak by to byla čáska 250 000Kč plus to co každý z nás měl.Manžel 300000Kč a já 450000Kč a na to nemáme ani jeden...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Na otázku (hypotéku přebere osoba, které byt prodáme*) lze odpovědět, že i tato varianta je možná..., samořejmě, když banka odsouhlasí potřebnou bonitu tohoto nového nabyvatele.

Existují však i jiná varianta, jak se vypořádat s vaším majetkovým vyrovnáním, a to:

Jeden z vás v bytě zůstane, vyplatí*/ toho druhého a hypotéku pak splácí sám (samozřejmě se souhlasem banky)

*) protože předmětem SJM bude částka, kterou jste měli hotově + úhrn splátek za 2 roky..., teoreticky by to mohlo být kolem 500 tis. (např. 430 tis.Kč hotově + 70 tis.Kč, které již byly splaceny). Takže jeden z vás bude muset vyplatit cca 250 tis.Kč, a to už se dá řešit, např. i s pomocí banky, která financuje hypotéku.

Doporučuji, abyste si nejlépe oba dva společně vyjednali schůzku ve ´vaší´ bance a projednali teoretické možnosti. Chce se mi věřit, že to společně s touto bankou zvládnete :-)

Určitě by šel prodat byt i s hypotékou, přečtěte si následující odkaz.

Zdroj: http://www.mesec.cz/clanky/pro dat-byt-s-hypotekou-jak-na-to/

Pokročilý

Já bych radil,dejte to zas do "kupy",
úvěr- to je jako Pirát z moře,nezbude vám NIC,
jen HOŘE! Nejvěrnější kamarád?--DLUH!!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.