vozdelina

Majetkoprávní vyrovnání manželů

jsem rok vdaná a manžel si odnesl z předešlého manželství dluhy cca 500.000 kč.jeho bývalá manželka neráčí nic splácet.proto chce manžel udělat jejich majet,koprávní vyrovnání aby musela polovinu zaplatit ale nevíme jak na to.a taky by nás zajímalo jak dlouho po jejich rozvodu lze toto uplatnovat u soudu.díky za odpovědi.

Odpovědi
advokatka

Vážená paní!
Je třeba se nejprve pokusit o vypořádání majetku dohodou mezi bývalými manžely a nebude-li dohoda možná podat na soud žalobu na vypořádání společného jmění manželů. Tuto je možno podat do 3 let od právní moci rozsudku o rozvodu manželství.
JUDr. Lucie Štursová