Lili 12

Kolik zaplatím za právníka,který by pomohl při vypořádání majetku při rozvodu?Nebo kolik stojí jedno sezení s právníkem?

Nejlepší odpověď
anonym

Obvyklá konzultace se pohybuje cca 1000– 3000Kč/hod. Pokud se dohodnete na zastupování, účtuje si právník zálohu, nejčastěji 50% předpokládaných nákladů. U majetkových sporů je nutno počítat ještě se soudním poplatkem, který se odvíjí v % od výše pohledávky. V letošním roce MS tyto poplatky výrazně zvýšilo. Jinak existuje sazebník advokátních úkonů, ale lze uplatnit i tzv. paušál, který vychází z průměru srovnatelných spo­rů.

Další odpovědi
Fidel

Cena dle Dr.Axl odpovídá. Obvykle se za majetkové vyrovnání (smlouva) platí kolem 5.000. Ale pokud máte majetek jako kníže, tak se připravte na pěknej balík. Taky se můžete domluvit na cenách za úkon (při zastupování) podle advokátního tarifu (ale podle toho právnická esa nepracují). Běžná cena za hodinu u advokáta: maloměsto 500–800, normální město: 1000–5000, průměrně 1500–2000

pussy

Mne zastupoval JUDr. Filip Svoboda z Prahy, který se na rodinné právo a vypořádání SJM specializuje a i ho vyučuje a je vážně třída. Bral si 1500,– Kč na hodinu + DPH … Což si myslím, že je opravdu na Prahu fajn cena!

jmhad

to je různé.On každý právník má svoji taxu podle toho na kolik se sám cení.Moje příbuzná v podobném případě platila za průměrného právníka 7000 za hodinu,celkem 69 000,–

terkaprihodo

Jak píše struzzo, každý právník si účtuje jinak. Obecně ovšem platí, že pokud člověk chce opravdu dobrou právní službu, tak je lepší si připlatit. Jestli můžu mít jeden tip, tak já mám například velice dobré zkušenosti s touto advokátní kanceláří https://www.ci­kr.cz/ Zabývají se prakticky všemi druhy práva a už několikrát mi hodně pomohli.

struzzo

Každý právník má trošku jiné sazby. Dají se sehnat jak levnější, tak dražší (samozřejmě tu neplatí, že čím dražší, tím lepší). Já měl podobné otázky a platil jsem asi 1 500 za hodinu. Stačilo to, vše jsme probrali. Setkal jsem se s ním přes online právní poradnu, tak třeba Vám taky pomůže, když sem hodím odkaz. :) Můžete si tu rovnou zažádat o telefonickou konzultaci a informovat se https://www.o­tazkanapravni­ka.eu/pravni-poradna-online/telefonicka-konzultace-s-advokatem