Majetkové vypořádání po rozvodu

Dobrý den.Chtěl jsem se zeptat,před manželstvím jsem vlastnil byt,ten prodal za 90000kč a za stejnou cenu koupil po svatbě větší.Ten je už napsaný na oba dva.Má manželka nárok na polovinu bytu??děkuji Petr.H

Nejlepší odpověď
standa

NEMÁ !

Tedy pokud není pochyb o tom, že ´společný´ byt byl pořizován za prostředky získané z prodeje majetku z vašeho výlučného vlastnictví. Což byste v případě sporu musel prokazatelně doložit.

Dovolím si tedy celkem jednoznačně prohlásit, že kolegyně benyta tentokrát nemá pravdu, protože nestačí použít jen termín „po svatbě“ … 🙂

Další odpovědi
BENYTA

Jak píšete,bylo to už po svatbě,a je napsaný na vás oba,to je pro vás,bohužel jasné,manželka má nárok na polovinu bytu.
Po upozornění jste tedy vyzván,doplnit otázku,jak píše Standa,můžete-li prokazatelně dokázat váš výlučný majetek.