eva

majetkové vypořádání

Dobrý den.S manželem jsme rozvedení 7 let a dosud ani jeden z nás nepožádal o majetkové vypořádání.Jedná se pouze o byt,který jsme společně koupili a bydlím v něm já a náš 9letý syn.Bývalý manžel mi po celou dobu na byt a opravy ničím nepřispívá.Chtěla bych aby jsme oba přepsali byt na syna,ale nevím jak postupovat.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat na uvedenou stránku, v níž se řeší majetkové vyrovnání po rozvodu. Možná najdete odpověď.

Zdroj: http://www.prav­nik.cz/forum/to­pic/805/majet­kove-vyporadani.html

Další odpovědi
standa

Doporučuji, abyste se nejprve podívala do rozvodového rozsudku, kde by měla být informace o majetkovém vypořádní. Pokud vás soud rozvedl s podmínkou, že k dohodě o majetkovém vypořádání dojde později, pak je nejprve nutné, abyste se s bývalým manželem majetkově ´vypořádali´, tj. uzavřeli u notáře potřebnou dohodu, nejlépe takovou, ze které bude vyplývat, že manžel souhlasí s tím, že byt užíváte jen vy (a syn) a že nebude požadovat žádné vyrovnání.

Pokud bude bývalý manžel proti, pak navrhněte, že ve zmiňované dohodě bude uvedena podmínka, že v okamžiku, kdy váš syn bude zletilý, přejde vlastnictvé k bytu na syna.

Z uvedeného vyplývá, že na 9letého syna nelze byt ´přepsat´, ale lze například sepsat závěť. Každopadně se nejprve snažte získat byt do svého vlastnictví. Doporučuji návštěvu nejbližšího notáře, který vám sdělí podrobnosti…