Rozvod, majetkové vypořádání

Dobrý den budu se rozvádět, manžel měl byt před uzavřením manželství, během něj byt doplácel. Bydlíme ve 3+1 v Praze 4, manželé jsem 13 let a máme syna(12let). Manžel si přeje, abych byt opustila, že mi dá částku 300.000, jenže za to žádné bydlení neseženu.Poraďte mi prosím, jak se zachovat.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Pokročilý

Řekl bych že na to pomalu žádná odpověd není -bud se poradte s pravnikem nebo muzete po nem chtit vic jina pomoc neni

Zlatý

Otázka nezní zda za těch 300.000 Kč sežene bydlení, ale zda se jedná o spravedlivou částku pro majetkové vypořádání.

Pokud se oba chcete rozvést a pokud je to i v zájmu nezletilého syna...což kromě něho samotného bude muset posoudit i nestranný zástupce (úředník), který bude dítě zastupovat u soudu při eventuálním rozvodu..., tak pak bude nezbytné, abyste se DOHODLI na majetkovém vypořádání.

Doporučuji, abyste se nejprve dohodli na spravedlivé částce vyrovnání za ´doplacení´ na byt během manželství. Dejme tomu 350.000 Kč.

Pak bude vhodné, abyste se v zájmu dítěte dohodli na případné spoluúčasti manžela na pořízení vašeho nového bytu pro vás a vašeho syna. Ta spoluúčast může být různá od půjčky manžela až po ručení manželem na úvěr či hypotéku atd. atd.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.