Rozvod, majetkové vypořádání

Dobrý den, manželka se chce nechat rozvést mám dům ve kterém bydlíme 10let který sem koupil před manželstvím za peníze rodičů.Na co má nárok? Máme ještě dceru 8 let.Zajímá mě jestli má na dům nárok?

Nejlepší odpověď
standa

Manželce zůstane po rozvodu pouze právo bydlet ve VAŠEM domě.

Budete ji pak případně moci dát výpověď, ale jen se současným zajištěním náhradního bytu (myšleno nájemního bytu). Protože však vaše dcera bude nejspíš svěřena do její péče, pak to bude s tou ´výpovědí´ trošku složitější…

Vše ostatní (kromě zmiňované nemovitosti) pak spadá do Společného Jměni Manželů a bude se dělit ´půl na půl´

Další odpovědi
Radovan M

Předmanželskou smlouvu asi tedy nemáte. Manželka by nárok neměla v připadě že dodáte nějaký doklad že jste dům koupil Vy. Dceři ještě nebylo 18 let tak tu bych do toho „nemotal“. Pokud by dům zůstal Váš, je pak na Vás zda dceři odkážete dům. Rozhodně bych se šel zeptat nějakého dobrého právníka.